Mivel az utóbbi évtizedben készült verseiben a képzeletbeli Drangalagba utaztatta olvasóit, irodalmi körökben a somogyi Csu Fuként emlegetik a Kossuth-díjas Takáts Gyulát, aki meghazudtolva korát, igazolva friss és szárnyaló gondolkodását, a múlt ősszel két könyv megjelentetésével előzte meg a kilencvenhetedik születésnapjára készülődőket. Hol is a Volt címmel adta közre a bölcs Csu Fu legújabb drangalagi intelmeit, és megjelentette az ugyancsak somogyi származású és hozzá hasonlóan szorosan Somogyhoz kötődő fiatalabb kortárssal, Fodor Andrással folytatott, 1948 és 1997 közötti levelezését.
A pannon táj már kétségtelenül fáradékony, de az idővel makacsul dacoló poétáját – aki évtizedeken át a magyar irodalmi és művészeti élet legjelesebbjeit látta vendégül, és marasztalta véget nem érő literátori, életfilozófiai diskurzusokkal becehegyi szőlőbirtokán – ma délután a kaposvári városháza dísztermében köszöntik a hazai irodalmi élet prominensei, barátai, tisztelői.
Pomogáts Béla, Czigány György és Kósa Csaba a szépkorú és szép szavú költő munkásságát méltatja, Szita Károly, Kaposvár polgármestere a díszpolgár Takáts Gyulát köszönti, a szülőváros, Tab lakóinak jó kívánságait Schmidt Jenő polgármester, a györökiekét Kiss László Tibor, a balatoni község első embere tolmácsolja. Kaposvár város és a Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság rendezvényén Lugosi György és Pap János színművész szólaltatja meg Takáts Gyula verseit, prózai írásainak részleteit.
Halálos tűz volt Csömenden