Áron alul adták a területet?

Áron alul értékesített egy négyhektáros önkormányzati földterületet egy magyar–izraeli befektetőnek az előző ciklusban a hévízgyörki képviselő-testület – legalábbis ez derül ki a település mostani polgármesterének nyilatkozatából. Bobál István az ingatlaneladással kapcsolatban a Galga-mente című lapnak úgy fogalmazott: „Az a véleményem, hogy az a terület sokkal nagyobb értékű, de ez már történelem ” Tóth Gábor, a választókerület fideszes elnöke, országgyűlési képviselő úgy látja, az „üzlet” nem csak pénzügyi szempontból aggályos.

2008. 03. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Évekkel ezelőtt egy magánszemélytől vásárolta meg a hévízgyörki tavat a magyar–izraeli beruházó, majd a korábbi képviselő-testület is eladott egy négyhektáros önkormányzati területet a befektetőnek – nyilatkozta Bobál István, Hévízgyörk polgármestere a Galga-mente című kistérségi lapnak adott interjújában. A csoport a földterületen olyan nyugdíjasok számára szeretne szolgáltató apartmanokat építeni, akiknek valamilyen oknál fogva nincs megfelelő felügyeletük, de megvan hozzá a tőkéjük. Bobál István úgy tudja, a nyugdíjasok Magyarországról, illetve Nyugat-Európából érkezhetnek majd, a komplett beruházás három éven belül lehet kész. – Összességében 160-200 idős embert várnak. Mi úgy gondolkodtunk, hogy 15-20 százalékkal még növelhető a lakossági létszám, az infrastruktúra elbírja, élhető marad a falu, nem lesz zsúfoltság – árulta el Hévízgyörk első embere, aki hozzátette, az önkormányzatnak innen is lesznek bevételei, ami szintén fontos szempont. Kitért arra is, hogy az engedélyeztetési folyamat elindult, és úgy tudja, minden hatósági engedélyt megkapott. – A környezetvédelmi hatóságok kijelölték azokat a területeket, amelyeket érintetlenül kell hagyni, merthogy a terület környezetvédelmi és vízvédelmi szempontból fontos folyosó. Megítélésem szerint nem folyik majd olyan tevékenység, ami zavarná a lakosságot vagy a környezetet.
Egyébként mivel saját tulajdona a terület, beavatkozási lehetőségünk semmilyen szempontból nincs, ha a hatóságok hozzájárulnak a tevékenységhez – vélekedik a településvezető, aki 2006-ban szerezte meg a polgármesteri széket. Az ügy azonban ennél sokkal bonyolultabb, és ezt maga a polgármester is elismeri, hiszen az ingatlaneladással kapcsolatban úgy fogalmazott, nézőpont kérdése, hogy az önkormányzati földterület reális áron cserélt-e gazdát. – Úgy született meg a döntés, hogy arra az összegre nagy szükség van. Nekem az a véleményem, hogy az a terület sokkal nagyobb értékű, de ez már történelem… – jelentette ki a településvezető. Hogy történelem vagy hűtlen kezelés, azt egy vizsgálat deríthetné ki.
Tóth Gábor fideszes országgyűlési képviselő úgy véli, az ingatlanüzlettel akár hűtlen kezelést is megvalósíthattak. Hozzátette: a dolog azért is megérne egy vizsgálatot, mert a befektetők természetvédelmi terület – egy ősláp – peremén szereztek építési engedélyt, és mivel az ingatlan vizenyős, sittel töltik fel. – Nehéz eldönteni, hogy melyik terület ősláp, és melyik az a rész, amelyik „csak” vizenyős” föld, így a beruházás környezetvédelmi szempontból is aggályos lehet – fogalmazott az ellenzéki honatya.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.