Horváth Ágnes vesszőfutása

Amióta Horváth Ágnes betette a lábát az Egészségügyi Minisztériumba, számos alkalommal bizonyította, hogy bár lehet őt szakmailag támadni, alakításaival mindig képes magára vonni a figyelmet. Akadt, amikor verbálisan hökkentette meg a közvéleményt, másszor azzal, hogy Afganisztánban rikító retiküllel a vállán pózolt a táliboktól hemzsegő Baglan tartományban.

2008. 04. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már államtitkárként megcsillogtatta elképesztő „tehetségét” Horváth Ágnes egészségügyi miniszter, amikor a svábhegyi gyermekklinika bezárása miatt aggódóknak egy rádióműsorban azt üzente, hogy nincs szükség a jó levegőre, mert a XXI. században már gyógyszerekkel is kiválóan gyógyítható az asztma. Kijelentése miatt a későbbi tárcavezető a teljes szakma haragját kivívta.
A bukott tárcavezető nemcsak „szakmai” állásfoglalásaival, hanem hétköznapinak nem mondható afganisztáni „nászútjával” is felhívta magára a figyelmet. Emlékezetes, a magyar katonai missziók történetében addig példátlan volt, hogy egy miniszter közvetlen hozzátartozóját is elutaztatja magával egy katonai műveleti területre. Ezek a látogatások ugyanis a biztonsági intézkedések és az előzetes felderítés miatt annál veszélyesebbek, minél nagyobb a létszám. Horváth Ágnes ráadásul igencsak megnehezítette a védelmét ellátók munkáját azzal, hogy terepszínű öltözékéhez rózsaszín retikült választott. A katonák meglepetten fogadták a teljes védőfelszerelés viselését igénylő térségben rózsaszín retiküllel megjelenő miniszter asszonyt a tálib merénylők által egyre gyakrabban veszélyeztetett Baglan tartományban.
A „nászút” előtt az esküvője is meglehetősen érdekesre sikerült. A tárcavezető a 2007. őszi keszthelyi ceremónia előtt azt kürtölte világgá, hogy politikai támadás zavarja meg esküvője nyugalmát, ám sem látványos tüntetés, sem hangos bekiabálások nem voltak. A pár nyugalmát legfeljebb a védelmükre kirendelt biztonsági személyzet „háborgathatta”, mert még a fotózásra is tucatnyi biztonsági szakember kísérte el őket.
Horváth Ágnes a közelmúltban a kötelezővé tett kórházi széfek ügyében is kitett magáért. Kisebb kabaréba torkollott, amikor a sajtó munkatársainak megpróbálta bemutatni egy trezor működtetését. – No, és akkor most kinyitom a széf ajtaját, beütöm a kódot, beteszem az értéktárgyakat, bezárom, piros gomb, újra a kód…, ööö…, hoppá…, nem nyílik…, ööö…, semmi baj, ilyenkor jön a nővér a kulccsal, és kinyitja… – adott ízelítőt a széfek működésének titkaiból annak idején Horváth Ágnes.

Elzárkózás. A tucatnyi civil és szakmai szervezetből álló TB Mentők mozgalom egyelőre hiába ajánlotta Gyurcsány Ferencnek, hogy ha a kormány április 9-én délig intézkedik az egészségpénztárakról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről, úgy nem nyújtják be az aláírásgyűjtő íveket az Országos Választási Bizottsághoz, amivel elkerülhető lenne a témával kapcsolatos népszavazás. – Ez a kérdés egyelőre nincs napirenden – válaszolták lapunknak a Kormányszóvivői Irodában arra a kérdésünkre, hogy a kormány elfogadja-e a TB Mentők ajánlatát, vagy egyáltalán hajlandó-e tárgyalást folytatni a kérdésben. Ismeretes, a civil mozgalom szervezői ötszázezernél is több aláírást gyűjtöttek össze azért, hogy referendum döntsön arról: az üzleti biztosítók szerepet vállaljanak-e az egészségbiztosítási rendszerben. A TB Mentők szerint ha a kormány visszavonná az egészségpénztárakról szóló törvényt, és öt évig nem kezdeményezne vagy támogatna hasonló elképzelést, elkerülhető lenne a népszavazás, amelynek ötmilliárd forintos költségét az egészségügyre lehetne fordítani. (B. Á.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.