Miközben a Honvédelmi Minisztérium (HM) napok óta vizsgálódik a Juhász Ferenc egykori honvédelmi miniszter, az MSZP elnökhelyettese villaépítkezésében segédkező Toma-Bau Zrt. honvédségi megbízásairól, perrel fenyegetőzik az a tábornok, akiről megírtuk, hogy a volt tárcavezetőhöz hasonlóan a magánvilláit újíttatta föl a szaktárcától százmilliós megbízásokat elnyerő céggel. H. Zoltán a Blikk hasábjain üzent forrásunknak, a Toma-Bau egykori építésvezetőjének, hogy bepereli, mert valótlanságot állított lapunknak.
A Juhász Ferenc budai, Lejtő utcai villáját is felújító Toma-Bau, miközben százmilliós bevételekre tett szert a laktanya-üzemeltetésből és egyéb honvédségi megbízásokból, felépítette a nyugállományú dandártábornok balatonkenesei üdülőjét, és beszállt ausztriai szállodaüzletébe is. H. Zoltánnak még 2000-ben kezdték el építeni egy balatoni családi házát, de a főtiszt nem volt rest a szülei nagykőrösi lakásának felújításához is „tanácsokat kérni” a megfelelő szakemberek kiválasztásában a szaktárcának dolgozó Toma-Bau Zrt.-től, és „csökkentett munkabérért” Ausztriában felújíttatta a cég embereivel egy barátjának szállodarészét is.
A munkák elvégzését különféle céges nyilvántartások és egyéb dokumentumok igazolják, de az építkezéseket egy bírósági jegyzőkönyv szerint elismerte maga H. Zoltán is.
*
A Toma-Bau Zrt. és egykori művezetője közti nyilvános munkaügyi perben ugyanis tanúnak idézték be a nyugállományú dandártábornokot, aki a bíróság előtt azt vallotta: a Toma-Bau Zrt. volt munkatársát akkor ismerte meg, amikor Balatonkenesén családi házat építettek, és a céget bízták meg a munkák elvégzésével. A bírósági iratok szerint H. Zoltán arról is nyilatkozik, hogy tudta: a Toma-Bau eközben végzett más munkákat is a HM-nek. A főtiszt a tárgyaláson bevallotta azt is, hogy a Toma-Bau Zrt. mást is elvégzett a részére, például „tanácsokat adott” a szülei nagykőrösi lakásának felújításához, és segítséget nyújtott egy budaörsi családi ház építésekor. A legkülönösebb az az érvelés, amelyet H. Zoltán a barátja ausztriai szállodafelújítása kapcsán hangoztatott a bíróság előtt. Erről a tanú bevallotta: „A Toma-Bau
Zrt.-vel erre a munkára nem kötöttem szerződést. Ezt a tevékenységet mintegy baráti jellegű közreműködésnek tekintettem a felperes és ifjabb T. László (a Toma-Bau egyik vezetője – a szerk.) részéről. (…) Az anyagot a szálloda fizette, a szállodának állították ki a számlákat is. Az alperes (a Toma-Bau Zrt. – a szerk.) és ifjabb T. László által hozott munkásokat én fizettem, mégpedig olyan módon, hogy ifjabb T. László részére átadtam a munkadíjat, ő pedig elszámolt az emberekkel. Egyébként ez csökkentett összegű munkadíj volt, mert az építkezésen részt vevő embereknek is felajánlottam, hogy meghatározott ideig igénybe vehetik az elkészült szállodarészt.” Mint arról beszámoltunk, a munkák elvégeztetéséért egyébként H. Zoltán családja is üdülési ajánlatot kapott az említett ausztriai szállodában. Ha nem csalnak a tábornok emlékei, és ezért valóban zsebbe fizetett a honvédségi megbízásokkal ellátott Toma-Bau egyik vezetőjének, akkor felmerülhet az illegális foglalkoztatás és az adócsalás gyanúja is. H. Zoltán meglehetősen rosszul járna azzal is, ha beperelné a Toma-Bau Zrt. egykori építésvezetőjét, mert ha nem igazak az általa a bíróság előtt elmondottak, akkor könynyen rászállhat a hamis tanúzás vádja is. Nem lehet véletlen, hogy az ügyben hallgat Juhász Ferenc egykori honvédelmi miniszter, aki egy lapunknak elküldött válaszlevelében arra a kérdésre, hogy nem tartja-e összeférhetetlennek a Toma-Bau megbízását a magánvillája felújításával, azt válaszolta:
az ő idejében „valamennyi HM vezetői lakás (szolgálati és magánlakás) a Katonai Biztonsági Hivatallal való konzultáció után a Toma-Bau Rt. által lett felújítva.” Arról azonban a volt tárcavezető nem nyilatkozott, hogy mennyit fizetett a cégnek a budai luxusvillájának korszerűsítésért, ahol a teljes külső-belső felújításhoz felhasználtak például gyapjútapétákat, iparművészeti lakberendezési tárgyakat.
Lapunk úgy tudja, hogy a laktanya-üzemeltetésért, építési megbízásokért évente százmilliós állami pénzeket kaszáló Toma-Bau Zrt. nemrég csaknem 200 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyert a Bajnai Gordon gazdasági miniszter által felügyelt Nemzeti Fejlesztési Ügynökség révén európai uniós pénzekből egy martfűi szálloda felépítésére. Az ügy hátterében a Toma-Bau volt építésvezetője szerint szintén egy privát lakásfelújítási ügy állhat, amelyről a későbbiekben számolunk be lapunkban, ahogyan fényt derítünk a Juhász-korszak egyéb kedvezményes magánépítkezéseire is.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?