Százhatvanmillió forintért kínálta megvételre a Honvédelmi Minisztérium (HM) ingatlankezelő hivatala azt a szolgálati lakást, amelyet 2006-ig a mindenkori honvédelmi miniszterek használhattak a Rózsadombon. A több mint kétszáz négyzetméter alapterületű, impozáns, hétszobás villa azonban nem kelt el. A HM közlése szerint Szekeres Imre, a tárca jelenlegi vezetője nem tartott igényt az ingatlanra, és utasítására a lakást átadták a Kincstári Vagyoni Igazgatóságnak. A minisztérium sajtóosztályán azonban több mint egy hete nem válaszolnak arra a kérdésünkre, hogy 2002 és 2006 között ki vette igénybe a luxuslakást.
*
A villában az Orbán-kormány idején Szabó János akkori honvédelmi miniszter lakott. A tárcánál elrendelt hírzárlat nem lehet véletlen. Lapunk ugyanis úgy tudja, hogy 2002-ben, a kormányváltást követően a luxusvillát Juhász Ferenc új honvédelmi miniszter – az MSZP mostani elnökhelyettese – számára alakították át, kicserélték például a konyhaberendezéseket, és egyes helyiségek közé boltíveket építettek be. A munkákat itt is az a Toma-Bau Zrt. végeztette el, amely ezek után hozzákezdett Juhász Lejtő utcai villájának átalakításához.
Juhász Ferenc megkeresésünkre közölte: valóban igénybe vette a luxusingatlant 2002-től egészen 2004-ig, ezután viszont átköltözött a család budai, Lejtő utcai villájába. Állítása szerint nem tudta, kivel újíttatták föl az ingatlant, a felújítás után látta először a lakást.
A Toma-Bau Zrt. lapunk birtokába került dokumentumai szerint az Árvácska utcában a munkatársak 2002 augusztusától októberéig tevékenykedtek. Innen könnyen átruccanhattak a közeli Németvölgybe, ahol Juhász Ferenc vásárolt magának kétszintes ingatlant, ahol 2004 tavaszáig folyhattak a szállítások, felújítások.
Mint arról beszámoltunk, a Toma-Bau Zrt. – amely a 2002-es kormányváltás után egy rövid időre nehéz anyagi helyzetbe került – Juhász minisztersége idején százmilliós megbízásokat nyerhetett el a HM-től laktanya-üzemeltetésre és egyéb kivitelezési munkákra. A volt honvédelmi miniszter ezzel kapcsolatban úgy érvelt: a társaság magáncélú megbízása nem összeférhetetlen, hiszen a Katonai Biztonsági Hivatallal egyeztetve az összes HM-vezető szolgálati és magánlakásait ez a társaság újította fel.
Mint megírtuk, a Toma-Bau Zrt. valóban nemcsak Juhásznak dolgozott, hanem számos magas rangú katonatisztnél is megjelentek a cég kőművesei. H. Zoltán befolyásos nyugállományú tábornoknak például Budaörsön segítettek kétszintes villát építeni, de „tanácsokat adtak” a főtiszt szüleinek lakásfelújításához, és építettek számára egy családi házat Balatonkenesén is.
Itt a tábornok telekszomszédja is kedvet kapott a Toma-Bau Zrt. alkalmazásához, hiszen H. Zoltánt kérte fel arra, hogy újítsa fel ausztriai szállodarészének apartmanjait. A balatoni szomszédnak H. Zoltán felkérésére a Toma-Bau építésvezetője „csökkentett munkadíjért” végeztette el a munkát, ezért nyaralást ígértek cserébe a festői környezetben lévő wellnesshotelban. Az önkormányzati választások idején egyébként ebben – a többek között alvókúrákra szakosodott – szállodában tartottak felkészítést az SZDSZ polgármesterjelöltjeinek.
Ez sem lehet véletlen, hiszen H. Zoltán szállodatulajdonos balatoni szomszédja nem más, mint Rudas László, az Istenhegyi Magánklinika vezetője, aki sajtótájékoztatón népszerűsítette a kormány terveit az egészségügyi finanszírozás átalakításáról Horváth Ágnes jobbján, a szabad demokrata egészségügyi miniszter bukása előtt. A Toma-Bau Zrt. nemrég csaknem 200 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyert el egy martfűi szálloda felépítésére a Bajnai Gordon által felügyelt Nemzeti Fejlesztési Ügynökség révén az Európai Unió forrásaiból. A társaságnak az európai uniós pénzekből jutott technológiai fejlesztésre is több mint tízmillió forint, de kapott közel kétmilliót szakmaspecifikus tanácsadás igénybevételére is.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?