Támad a szélsőbal is?

A szélsőjobboldali mozgalmak mellett a szélsőbaloldaliak is egyre szervezettebbek Magyarországon, és várhatóan radikális akciókat terveznek a hatóságok ellen – jelzi előre a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) jelentése.

2008. 06. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Együttműködés jött létre a Baloldali Front – Kommunista Ifjúsági Szövetség (BF – KISZ) nevű magyarországi szélsőbaloldali szervezet és a Batasuna párt között. Ezt tavaly februárban jelentették be egy rendezvényen, ahol megjelentek a két csoport aktivistái Budapesten. A Batasuna az egyik legfőbb fedőszervezete a halálos áldozatokat követelő terrorcselekményeiről elhíresült ETA (Euskadi Ta Askatasuna) baszk akciócsoportnak. Az NBH azt írja: a BF – KISZ az akcióit eddig a jogszabályi keretek között tartotta, de az említett külföldi kapcsolatok jelzik, hogy egyre gyakrabban vállalják a konfrontációt a hatóságokkal. A hivatal évkönyve külön fejezetet szentel a szélsőjobboldali mozgalmaknak is. Az elemzés a szervezet megnevezése nélkül mossa össze a Magyar Gárdát a hazai ismert szkinhed csoportosulásokkal. A szélsőjobboldalnak szánt fejezetben a Vér és Becsület szervezettel és az abból alakult Pax Hungaricával együtt jegyzi meg, hogy 2007-ben új jelenségként értékelhető „a demagóg radikalizmusra hajlamos szimpatizánsokat összefogó gárdák és más félkatonai szervezetek megalakulása”. Hozzáteszik: e gárdáknak a romabűnözés ügyét érintő közszerepléseit a közvélemény elítélte.
Az évkönyvben közvetlen a szélsőjobbos csoportok tárgyalása után térnek ki a 2007-es kormányellenes demonstrációkra. Kiemelik: a 2006-os tüntetéssorozat a radikális és szélsőséges szervezetek tevékenységének élénkülését hozta. Itt említik meg: a két éve alapított Mi Magunk mozgalom (ami az IRA politikai szárnya nevének magyar fordítása) internetes levelezőfórumot hozott létre, hogy a 2007. március 15-i demonstrációsorozat tervezésében részt vállaló személyek cserélhessék tapasztalataikat. Ám kiderült: a Szilvásy György titokminiszter által tavaly márciusban bejelentett lőfegyverekkel rendelkező és kiképzéseken készülő erőszakos csoportok nem léteznek, az erről szóló híreket csak provokációként közölte a Mi Magunk mozgalom. Toroczkai László, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom vezetője azonban az említett szervezet seregszemléjén bejelentette egy „Hunnia a párhuzamos Magyarország” elnevezésű árnyékállam létrehozásának szándékát. Tavaly március 15. kapcsán megemlítik Budaházy Györgyöt is, akinek őrizetbe vétele volt a látszólagos indoka az utcai demonstrációknak, de egy szót sem közölnek a Csintalan Sándor műsorvezető megverését magára vállaló Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg nevű csoportról, és a rendőrpalota elleni gépfegyveres merényletről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.