Uniós pénzek családi kézben

A szocialista párt helyi vezetője, Hernádi Gyula családjához és az MSZP-hez kötődő emberekhez került a vidékfejlesztést szolgáló, helyben 1,2 milliárd forinttal gazdálkodó Leader program hódmezővásárhelyi koordinálása – jelentette ki tegnap Benkő Zsolt fideszes önkormányzati képviselő. Hernádi Gyula méltánytalannak tartja az állítást, amivel szerinte a térség érdekében ingyenesen dolgozó csoportot érte támadás.

2008. 06. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újabb botrány robbant ki az uniós pénzek elosztására létrejött Leader program miatt. Benkő Zsolt, a hódmezővásárhelyi önkormányzat városüzemeltetési bizottságának fideszes elnöke tegnap sajtótájékoztatóján azt jelentette be, hogy az MSZP helyi vezetője rátette a kezét a Leader program koordinálására. Kifejtette, a Leader programot nem „az MSZP pénzosztó műhelyeként” hozták létre, hanem azért, hogy segítse a vidék felzárkóztatását, a munkahelyteremtést az elmaradott kistérségekben. – A hódmezővásárhelyi kistérség elkövetkező öt évre vonatkozó fejlesztési elképzeléseit meghatározó, a pályázatok kiírásáról, azok elbírálásáról, a források elosztásáról döntő akciócsoportban azonban meghatározó befolyást szerzett a szocialista párt, annak helyi vezetője, Hernádi Gyula és családja – közölte az önkormányzati képviselő. Benkő Zsolt szerint „felháborító és viszszatetsző”, hogy a Vásárhelyi Vidék Jövőjéért Helyi Vidékfejlesztési Közösség tagjai Hernádi Gyula, közvetlen családtagjai, a kistérség szocialista támogatású polgármesterei és MSZP-s képviselők. Hozzátette: nem az a baj, hogy a szocialista párt helyi vezetői részt vesznek a Leader program munkájában, hanem az, hogy „csak ők vesznek részt” ebben.
*
A kistérség fejlesztési elképzeléseit a nyilvánosság teljes bevonásával kellene megalkotni, úgy, hogy az unióban már tizennyolc éve sikeres program forrásai azokhoz jussanak el, akiket az megillet, a mikro- és kisvállalkozásokhoz, a civil szervezetekhez és az önkormányzatokhoz – hangsúlyozta Benkő.
Hernádi Gyula megdöbbentőnek és méltánytalannak tartja Benkő állításait. Elmondta, a helyi Leader közösség egy esztendeje jött létre, tagjai ingyen, társadalmi munkában dolgoznak. – Az alapításakor a kistérség 128 civil szervezetét keresték meg, fórumokat szerveztek, a csatlakozásra buzdító hirdetéseket jelentettek meg újságokban, rádióban, egy helyi lapban pedig jelenleg is folyamatosan szerepel a felhívásuk. A hódmezővásárhelyi önkormányzatot is megkeresték – más településekkel ellentétben –, azonban elutasító választ kaptak – közölte a képviselő, hozzátéve, a szervezőmunka ellenére a közösségnek jelenleg csak 36 tagja van, szerinte sokaknak „nem fűlik a foga az ingyenmunkához”. Hernádi Gyula hangsúlyozta, az akciócsoport nyitott, jelenleg is várják azok csatlakozását, akik részt akarnak venni a munkában. A dolog érdekessége, hogy tegnap Benkő Zsolt 43 olyan szervezet – alapítvány, egyesület – szándéknyilatkozatát mutatta be, akik be akarnak lépni a Leader-csoportba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.