Az új piaci konkurens: Magyar Gárda Kft.

Egy 2005-ben, a balliberális többségű parlament által meghozott törvénymódosítás értelmében a rendőrség dönti el: az adott vagyonvédelmi cégre szükség van-e a piacon, vagy sem, illetve hogy egy társaság kaphat-e fegyvertartási engedélyt. Vagyis a Magyar Gárda Kft. esetében is a hatóság szava a döntő. A kft.-t alapító Schön Péter lapunknak elmondta, hogy valós igények alapján, az alapító okiratban foglalt tevékenységekre hozta létre a céget.

2008. 07. 22. 11:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Három éve módosította a balliberális többségű parlament a vagyonvédelmi törvényt. Németh Ferenc, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara elnöke szerint a rendszer úgy működik, hogy az igazgatásrendészet adja ki a működési engedélyt a cégnek. A kamarának pedig automatikusan nyilvántartásba kell vennie a céget, és a szervezet etikai okokra hivatkozva nem tagadhatja meg annak felvételét. A társaság ezután fordulhat rendőrséghez, és kérheti a fegyvertartási engedélyt. Előfordul, hogy a hatóság kéri, a cég csatolja be a megbízási munkaszerződést, világossá téve, milyen munkához lenne szükség a fegyverre. – Ha a rendőrség ezek után nem ad fegyvertartási engedélyt, és a cég elesik a munkától, akkor a hatóság fizetheti a kártérítést – tette hozzá Németh. Elmondta, nem könnyű a rendőrség helyzete, nem irigyli őket. – Ha elutasítja az engedélykérelmet, akkor a Magyar Gárda Kft. esetében azt fogják mondani, hogy politikai okból tették, és az ügy végül a bíróságon köthet ki – vélekedett.
A kft.-t alapító Schön Péter tegnap lapunknak elmondta, hogy azért hozta létre a céget, mert tapasztalatai és az előzetes piackutatási eredmények alapján úgy látta, nagy igény van egy minőségi szolgáltatásokat nyújtó, megbízható cégre a biztonsági piacon. Mivel a kft.-t nemrég jegyeztette be, az alkalmazotti létszám feltöltés alatt van, a későbbi létszám pedig természetesen a mindenkori kereslettől függ majd. – Nem titkolt célom a lehetőségekhez képest az alkalmazotti létszámot a lehető legnagyobbra növelni – tette hozzá. Kitért arra is, hogy ha a Magyar Gárda Mozgalom tagjai megfelelő szakképesítéssel rendelkeznek a munkakör betöltéséhez, természetesen örömmel alkalmazná őket. Leszögezte továbbá, ha cégük olyan jellegű üzletet köt, amelyhez szükséges a fegyveres biztosítási szolgáltatás, természetesen a jogszabályoknak megfelelő keretek között benyújtják a fegyverigénylési kérelmüket.
Vona Gábor, a Magyar Gárdát életre hívó Jobbik elnöke arra a kérdésre: el tudja-e képzelni, hogy a cég az egyesületből toborozza az embereket, igennel válaszolt. Hozzátette: ennek semmilyen jogi akadályát nem látja. – Másfél hete értesültem a cég bírósági bejegyzéséről, de az azóta eltelt idő alatt személyesen nem tárgyaltunk Schön Péterrel az egyesület és a kft. esetleges jövőbeni együttműködéséről – jegyezte meg a Jobbik elnöke. Schön Péter a Magyar Gárda Egyesület alapító tagja, így a következő ülésen konzultálni fognak az ügyben.
Megkerestük az ORFK sajtóirodáját, hogy megtudjuk, miként értékelik Szabó Gábornak, a Magyar Gárda egyik alapítójának véleményét, amely szerint „felettébb meglepő a riogatók aggodalma, akik érdekes módon a fegyvertelen Magyar Gárdától rettegnek, és nem az alvilági szervezett bűnözéstől, akiknek kezében temérdek illegális fegyver lehet”. A sajtóiroda nem kívánta kommentálni az elhangzottakat, s azzal kapcsolatban sem kívántak találgatásokba bocsátkozni, hogy mennyi illegális fegyver lehet a magyar lakosság, illetve a szervezett alvilág kezében. Említést tettünk arról, hogy korábbi hírek szerint mintegy 100 000 fő tart legálisan fegyvert az országban, illetve ennek többszöröse lehet az illegális fegyvertartók száma, amire szintén úgy reagáltak: nem saccolnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.