A sajtóban a cégalapítással kapcsolatban az terjedt el, hogy fegyveres „alakulat” szervezése miatt indította el a vállalkozást. Valójában mi indokolta a kft. megalapítását?
– A Magyar Gárda Kft. egy piacorientált, üzleti alapokon működő cég. Tapasztalataim és az előzetes piackutatási eredmények alapján az látszott, hogy komoly igény van egy minőségi szolgáltatásokat nyújtó, megbízható cégre a biztonsági piacon. A társaság elnevezésével arra szerettem volna utalni, hogy ez végre egy száz százalékban magyar érdekeltségű biztonsági cég lesz. A Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara nyilvántartása szerint ma 3130 társas vállalkozás foglalkozik személy- és vagyonvédelemmel, körülbelül százezer fő biztonsági őrt foglalkoztatva. Velük kapcsolatban miért nem merült fel a „fegyveres szervezkedés” vádja?
– Az alapító okiratban számos tevékenységi kört feltüntetett. Valójában milyen területen kívánja működtetni a céget?
– A Magyar Gárda Kft. a cégjegyzékben szereplő tevékenységi köröket kívánja folytatni. Ebbe beletartozik a személy- és vagyonvédelem, a munkaerő-közvetítés, az oktatás, valamint különböző sport- és szabadidős tevékenységek. A társaság fő tevékenysége azonban a személy- és vagyonvédelem, az ehhez szükséges magasan kvalifikált gárda felállítása folyamatban van. A későbbiekben az oktatásaink között színvonalas vagyon- és személyőri képzést is tervezünk indítani. A végzett munkavállalóknak munkalehetőséget is biztosítanánk.
– Honnan toboroz munkaerőt? Elképzelhető, hogy a Magyar Gárda Mozgalom embereit mentik át a cégbe?
– Mint minden magára valamit is adó biztonsági cég, szakképzettség alapján, egy előzetes önéletrajz beadása és az őr tényleges képességeinek felmérése után alkalmazunk bárkit is. Nem titkolom, magasak a követelmények. Szeretnénk azt elkerülni, hogy egy-egy biztonsági őr modora vagy a problémához való nem megfelelő hozzáállása negatívan minősítse a céget. Amennyiben a Magyar Gárda Mozgalom tagjai a munkakör betöltéséhez megfelelő szakképesítéssel rendelkeznek, természetesen örömmel alkalmaznám őket.
– Tervezi-e, hogy a munkához a cég részére fegyvertartási engedélyt kér? Ha igen, akkor mekkora létszámmal végez majd a cég olyan munkát, amelyhez szükséges fegyver viselése?
– Amennyiben cégünk olyan jellegű üzletet köt, amelyhez szükséges a fegyveres biztosítási szolgáltatás, abban az esetben természetesen a jogszabályoknak megfelelő keretek között benyújtjuk a fegyverigénylési kérelmünket. A fegyveres őrök létszáma a mindenkori kereslettől és a feladattól függ.
– Akadt olyan vélemény, amely szerint az sem elképzelhetetlen, hogy a felfegyverzett Magyar Gárda átballag Szlovákiába magyar érdekeket védeni. Mi a véleménye erről?
– A Magyar Gárda Kft. célkitűzései között nem szerepel más országok szuverenitásának megsértése.
– Úgy tűnik, mintha a közvélemény egy része félelemmel fogadta volna a cég megalapítását, holott a Magyar Gárda Kft. előtt több, adott esetben külföldi gyökerű, óriási létszámú biztonsági cég alakult, amelyek a mai napig háborítatlanul tevékenykedhetnek. Ön szerint a Magyar Gárda Kft. megalapítása valóban veszélyt jelent a társadalomra?
– Nem. Én úgy gondolom, hogy a Magyar Gárda Kft. új színfoltja lesz a hazai biztonsági piacnak. Ez elősegítheti, hogy az egész szakma egy emberközpontú, magas kvalifikációval rendelkező, minőségi szolgáltatásokat nyújtó szegmenssé alakuljon Magyarországon. A jelenlegi piaci szereplőket bizonyosan kellemetlenül érinti egy új, száz százalékban magyar érdekeltségű biztonsági cég megjelenése és a piac újrafelosztása.

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros