Felülvizsgálatra alkalmatlannak minősítette a Fővárosi Ítélőtábla az első fokon eljáró Fővárosi Bíróság ítéletét egy 2006. őszi rendőri bántalmazás ügyében, ezért új eljárást rendelt el. A jogerős ítélet szerint az első fokon eljáró – Cserni János bíró vezette – tanács megsértette az eljárási szabályokat, és nem tisztázták, mikor ért vissza 2006. szeptember 20–21-én a kőbányai kapitányságra N. Attila rendőr, akit azzal vádolnak, hogy a kapitányság épületében brutálisan bántalmazta Mendoza Farro Angel perui állampolgárt. Az ítélőtábla úgy határozott: az új eljárást lefolytató bíróságnak újból ki kell hallgatnia a rendőröket, akik N. Attilával együtt értek vissza a kőbányai őrsre, eredeti formájukban be kell szereznie a szükséges okiratokat és tisztáznia kell, az ominózus éjszakán ki, mikor és meddig volt szolgálatban.
N. Attilát első fokon bizonyítottság hiányában mentették föl, holott a vádlottat korábban egy hasonló ügyben (hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazásért) már jogerősen elítéltek. Ezúttal a vád szerint ő törte be az orrát egy perui fiatalembernek, aki nem is vett részt a kormányellenes tüntetéseken, csak vacsorázás után tért volna haza barátaival, amikor a rendőrök betörték a neki is otthont adó társasház ajtaját, és őt indok nélkül előállították. A kapitányságon Mendozát lecigányozták, s úgy összeverték, hogy eltört az orra, megrepedt a bordája, és úgy hátba rúgták, hogy azon napokig egy cipő lenyomata látszódott. Cserni bíró a fölmentés ellenére azt azért megjegyezte: a rendőr tanúk egy része biztosan hazudott a bíróságon, hiszen tény, hogy a sértettet súlyosan bántalmazták.
A 2006. őszi események kapcsán Csernit bírót figyelmeztetésben részesítette a Fővárosi Bíróság, miután aláírt egy politikai nyilatkozatot, amely kifogásolta Sólyom László államfőnek az őszödi beszéddel szembeni morális fenntartásait.
Visszatérve a kőbányai kapitányságon történtekre: N. Attila mellett egy másik rendőr vádlottja is volt az ügynek. S. Gábor hadnagyot egy földön fekvő hajléktalan megrugdosása miatt az elsőfokú bíróság egy év fogházra ítélte, amelynek végrehajtását három év próbaidőre felfüggesztette. Bár a büntetés lefokozást is tartalmazott, a Cserni bíró vezette tanács S. Gábort mentesítette a büntetett előélet következményei alól, így a férfi maradhatott rendőr. Ezzel szemben a Fővárosi Ítélőtábla tegnap jogerősen úgy döntött, a vádlott nem méltó az előzetes mentesítésre, így nem maradhat rendőr. S. Gábor az ítélethirdetéskor elsírta magát.
Búcsú a vidéki rendőröktől. Háromszáz Vas, Nógrád és Győr-Moson-Sopron megyei rendőrtől vett tegnap búcsút Tóth Gábor budapesti rendőrfőkapitány, akik az elmúlt hónapokban a BRFK 1300 fős létszámhiánya miatt a fővárosban teljesítettek szolgálatot. A távozó rendőrök helyett július elsejével 600 végzős diák lép szolgálatba.
Nagy Bandó András ideges: ezt mondta, amikor Magyar Péter saját szavazóit gyalázó kijelentéseiről kérdeztük