Tanúk meghallgatásával folytatódott csütörtökön a Fővárosi Bíróságon az a személyiségi jogi és kártérítési per, amelyet egy 2006. szeptember 20-án, a rendőrök által súlyosan bántalmazott és törvénytelenül fogva tartott tanár indított a BRFK és a Rebisz jogutódja, a Készenléti Rendőrség ellen. Zajácz Lászlót a Szabadság téren minden indok vagy figyelmeztetés nélkül megtámadták, és brutálisan megverték. A 46 éves tanárt olyan kegyetlenül kényszerítették földre, hogy szilánkosan széttört a csuklója és kificamodott a könyöke. A férfi eltört és duplájára dagadt kezét az akkor még nem rendszeresített műanyag kötegelővel megkötözték, majd a sérült testrészén megemelve vonszolták el a rabomobilig. A férfi kezét négy és fél órás műtéttel kellett összeszegecselni. A rendőrök a műtét után lábadozó, seblázzal küzdő férfit a kórházi ágyához bilincselve tartották fél napig. Végül csaknem kétnapi őrizet után engedték szabadon, és bűncselekmény hiányában megszüntették vele szemben az eljárást. A maradandó sérülések miatt a tanár két és fél millió forintos kártérítést követel.
A napokban egy másik indokolatlanul összevert férfi rendőrség elleni kártérítési pere is megkezdődött a Fővárosi Bíróságon. T. Pétert olyan kíméletlenül bántalmazták a rendőrök előállítás közben 2006. október 23-án az Erzsébet hídnál, hogy a kanadai–magyar kettős állampolgárságú férfinak több bordája eltörött, három helyen szétnyílt a fejbőre, megsérültek a csigolyái és a válla. A sérülések maradandónak bizonyultak: a bilincseléskor hátrafeszített vállát azóta sem tudja rendesen használni, kézfeje folyamatosan zsibbad, más helyütt szúró fájdalmat érez. Az akkor még a Citibank vezető tisztségviselőjeként dolgozó férfi egyébként nem vett részt az október 23-i megmozdulásokban, csupán egy üzleti vacsora után szeretett volna hazajutni, amikor figyelmeztetés nélkül öt-hat rendőr támadt rá, tonfával ütlegelni kezdték, majd a földre került férfit tovább bántalmazták.
A tárgyaláson a rendőrség jogi képviselője azt fejtegette: az alperes a lehető leggondosabban járt el az előállításkor. A felperest képviselő Nemzeti Jogvédő Alapítvány ügyvezetője, Gaudi-Nagy Tamás viszont rámutatott: sem a szükségesség, sem az arányosság elvét nem tartották be a rendőrök, amikor a békésen viselkedő, semmilyen garázdaságot el nem követő férfit brutálisan bántalmazták. T. Péter összesen kétmillió forint kártérítést követel az őt ért jogsérelmek miatt. A bíró igazságügyi orvos szakértőt rendelt ki, a per a bíróság túlterheltsége miatt csak jövő áprilisban folytatódik.
Ismeretes, az idén már öt kártérítési pert nyertek meg első fokon 2006 őszén bántalmazott civilek a rendőrség ellen.
Nyoma veszett egy 16 éves ukrán lánynak Budapesten