Hitelből szervezett meg az ivádi önkormányzat egy olyan rendezvényt, amelyre Leader-pályázaton kétmillió forint támogatást nyert. Később azonban meglepetésükre arról értesültek, hogy az MVH, a pályázat kiírója nem fogadja el a számláikat, s így nem jutnak hozzá a pénzükhöz. A részletekről a polgármester, Ivády Gábor elmondta: falunapra pályáztak, majd 2007 júliusában kapták meg az értesítést, hogy kétmillió forintot nyertek. Ennek tudatában kétmilliós hitelt vett fel a 400 lakosú falu önkormányzata, amiből 2007 augusztusában le is bonyolították a programot. – Tavaly novemberben azonban nem engedték, hogy úgy írjuk alá a szerződést, ahogyan az megvalósult. Azt ígérték, hogy később a szerződés módosítható lesz, de aztán mégsem engedélyezték – jegyezte meg Ivád polgármestere, aki hozzátette, a számlák egy részét most ezért utasították el. A polgármester példaként említette, hogy a fűnyíráshoz 2500 forintért vettek benzint az egyik társaságtól; ezt a számlát azért nem fogadta be az MVH, mert nem tették mellé két másik társaság árajánlatát. Ugyanígy jártak a postaköltséggel is. Elmondása szerint emiatt nem fizették ki egy művészeti szolgáltatás számláját sem. Úgy véli azonban, hogy egy művészeti szolgáltatás esetében elég nehéz több árajánlatot kérni. – Gondoljanak csak bele! Ha meghívom Santanát, akkor kitől kérjek még árajánlatot: Shakirá-tól meg Celine Diontól? – tette fel a kérdést a településvezető.
Ivády Gábor közölte: nem akarják veszni hagyni a pénzüket, ezért, mivel a szerződés értelmében valamennyi meghívón, plakáton és a helyszínen is feltüntették az MVH és a Leader + logóját, a számláik visszautasítását követően az önkormányzat kétmillió forintot kér az MVH-tól a reklámfelület használatáért. Ezzel egyidejűleg az Európai Unió illetékes szervezetétől is állásfoglalást kérnek arról, hogy az EU írja-e elő „a túlzottan bürokratikus elbírálási rendszert, vagy ez csak a magyar gyakorlat”.
Mészáros Péter, az MVH Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kirendeltségvezetője lapunknak elmondta, az ivádi önkormányzat pályázatának műszaki tartalma és az, amit az önkormányzat később szerződésként alá akart írni, eltérést mutatott. Hozzátette: az eredeti szerződés aláírása után a település módosítást adott be, de az arra küldött hiánypótlási felhívásra két hónapig nem válaszolt, így a módosítási kérelmet elutasították. – Ennek ellenére az elszámolást nem az eredeti, aláírt szerződés alapján nyújtották be, így azokat el kellett utasítanunk – közölte Mészáros, hozzátéve, sajnálja, hogy az ügy ide jutott. Arra a kérdésre, hogy mit szól ahhoz, hogy az önkormányzat kétmillió forintot kér az MVH-tól a reklámfelület használatáért, annyit mondott, ez téves megközelítés, hiszen ami történt, az nem reklám, a polgármester csak a tájékoztatási kötelezettségének tett eleget.
Vonatgázolás történt Püspökladánynál