Életének 87. évében, június 12-én hunyt el Bauer Miklós, az Államvédelmi Hatóság egykori alezredese. Megtudtuk, hogy a Fiumei úton hamvasztották el, földi maradványait egy urnába helyezték, amit kiadtak a családnak.
Az eseményről először egy internetes oldal számolt be, röviden közölve, hogy pár nappal Nagy Imre kivégzésének 50. évfordulója (június 16.) előtt távozott az élők sorából. Bauer Tamás, az elhunyt fia – aki az SZDSZ országgyűlési képviselője volt – szerdán kérdésünkre nem akarta megerősíteni, hogy édesapja meghalt. Az egykori államvédelmis tiszt, aki vallatási módszerei miatt kiérdemelte a „körmös Bauer” gúnynevet, csendben távozott el, haláláról az SZDSZ meghatározó politikusai közül – a volt üzlettárs, ügyvéd Eörsi Mátyás kivételével – senki sem hallott.
A kommunista diktatúra politikai rendőrségének tisztje 1921. január 20-án született, a második világháború utolsó éveiben saját bevallása szerint a földalatti antifasiszta mozgalomban tevékenykedett, majd 1945-ben belépett a kommunista pártba, illetve az Államvédelmi Osztály tagja lett. A szervezetben alezredesi rangig vitte, az ötvenes években más mellett részt vett Ries István igazságügyi miniszter kihallgatásában és kegyetlen megkínzásában. A szociáldemokrata politikust 1950. július 7-én tartóztatták le hűtlenség, korrupció és szabotázs vádjával, ügyében szeptember 11-ig tartott a vizsgálat, akkor szállították át a váci rabkórházba, ahol szeptember 15-én meghalt.
Bauer Miklós Rajk László volt belügy-, majd külügyminiszter kihallgatásában is szerepet vállalt. Rajkot 1949. október 15-én végezték ki a koncepciós eljárást követően.
Utoljára 2000-ben a Magyar Hírlapnak nyilatkozott. Bauer kifejtette, hogy „becsületes embernek” tartja magát, aki bár nyilvánvalóan sok hibát is elkövetett, ám sokkal több jót, így élete leltára egyértelműen pozitív. Életével a Magyar Nemzet hétvégi Magazin mellékletében is foglalkozunk.

Heves vihar csapott le Tolna vármegyére – jég verte el a kerteket