Lőkösházán közbelép a Magyar Gárda

Egyelőre négy ember ellen indult eljárás a Békés megyei Lőkösházán kitört tömegverekedés miatt – közölte tegnap a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, hozzátéve, a felelősségre vonhatók száma az eljárás során változhat. Közben a Magyar Gárda megyei szervezete jelezte, hogy a jövőben részt vennének a járőrözésben a településen, ezzel nyújtva segítséget a helyi polgárőrségnek.

2008. 08. 19. 18:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem csitulnak a kedélyek Lőkösházán. A Békés megyei településen továbbra is puskaporos a hangulat, a keddi tömegverekedés után csütörtökön újabb heves szóváltás támadt a cigányság és a lakosság egy része között. Emlékezetes, kedden egy helyi cigány család több mint harminc tagja a település önvédelmi szervezetének tagjait tette felelőssé azért, mert egyik rokonuk sírját valaki megrongálta. A verekedésben négy polgárőr megsérült, közülük egy súlyosan, s csaknem ötven rendőrre volt szükség ahhoz, hogy helyreállítsák a rendet. Az önvédelmisek szerint a cigányok haragját nem a rongálás váltotta ki, hanem az, hogy a szigorú rendfenntartás megakadályozta a lopások további terjedését.
A rendőrség tegnap négy személy ellen eljárást indított.
– A Lőkösházán történt csoportos garázdasággal kapcsolatban a napokban több tanút kihallgattunk – tájékoztatta lapunkat Vargáné Szombati Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. – Az eddig beszerzett bizonyítékok alapján a bűncselekmények elkövetésével négyen gyanúsíthatók. Az eseményekben érintettek nagy számára való tekintettel a tanúkihallgatások folytatódnak. A felelősségre vonhatók száma a bizonyítékok értékelése során még változhat.
Közben tegnap a Magyar Gárda megyei szervezete bejelentette, hogy részt vennének a járőrözésben a településen. Tóth Zoltán, a Magyar Gárda Mozgalom Bajcsy-Zsilinszky Endre Zászlóaljának parancsnoka, Békés megyei kapitány közleményében jelezte, hogy a jövőben segítik a lőkösházi önvédelmi szövetség, leendő polgárőrség tevékenységét. A lőkösházi önvédelmi egyesület és a Magyar Gárda Mozgalom Bajcsy-Zsilinszky Endre Zászlóaljának képviselői még csütörtökön találkoztak a településen, ahol megállapodtak abban, hogy segítik egymás munkáját a lakosság érdekében. – Gyakran tíz, húsz, hatvan kilométerről fogunk érkezni a lakosság segítségére, hogy minél nagyobb összefogással mutassunk jó példát – mondta a kapitány.
Sebők István, a lőkösházi polgárőrség elnöke a Békés Megyei Online-nak elmondta, elfogadják a mozgalom segítségét. – Senki ne gondoljon arra, hogy a gárdisták serege vonul majd fel a faluban. A mozgalom tagjai nem külön szervezetként, hanem a polgárőrség irányításával, tulajdonképp magánemberként vesznek majd részt a járőrözésben – fogalmazott Sebők István.
Nem értett egyet a Magyar Gárda lőkösházi szerepvállalásával Gyarmati Sándor, aki a tömegverekedés után kinyilvánította, együttműködnek a lőkösházi polgárőrökkel. A Békés Megyei Polgárőr Szövetség elnöke elmondta, szervezetük valamennyi politikai erőtől függetlenül működik. – Ehhez az elvhez mindenképpen ragaszkodom. A rendőrséggel van együttműködési megállapodásunk, s továbbra is velük képzeljük el a közös munkát – hangsúlyozta Gyarmati.
Szabó Gábor, a Magyar Gárda egyik alapítója nem érti Gyarmati Sándor aggályait. – A gárda az elmúlt egy évben bebizonyította, hogy semmilyen bűncselekmény, vagy erőszakos cselekmény nem kötődik a nevéhez, hanem éppen fordítva. A szervezet teljes erejével részt vett a bűnmegelőzésben, és a közbiztonság érdekében lépett fel – fogalmazott Szabó, hozzátéve, ez a gárda elleni hisztériakeltésnek egyik újabb, most már nagyon unalmas eleme.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.