Reményteljes retroüzletnek tartják a siófokiak a városhoz szorosan kötődő, majd egy kétlépcsős privatizálási akcióval eltékozolt idegenforgalmi cég, a Siotour márkaneve és a névhez fűződő jogok megvásárlását. A több mint fél évszázados múltú turisztikai és kereskedelmi cég neve alatt alapított önkormányzati vállalkozás minden korábbinál szélesebb és színesebb idegenforgalmi szolgáltatással keltené életre ismét a Siotour-legendát. Nem sokáig kesergett Siófok önkormányzata az üdülővárosban alapított, és több mint fél évszázadon át sikeres üzleti tevékenységet folytató turisztikai cég nevének elvesztése miatt. A képviselő-testület egy nyár elején született, egyhangú szavazattal jóváhagyott határozatában úgy döntött: visszavásárolja a Siotour és a Siotour Balaton védjegyet, valamint az azokhoz fűződő jogosultságokat.
Mint lapunk is megírta, mivel sem belső, sem külső tőkeinjekció nem kínálkozott a Balaton déli partján lévő kempingek „gazdája”, a Siotour több milliárdos fejlesztésére, a Gyenesei István vezetése álló Somogy Megyei Közgyűlés 2002-ben úgy döntött: eladja a megye legjelentősebb stratégiai cégét. „Pénz az ablakban” – keseregtek sokan a legendás hírű idegenforgalmi cég eltékozolása miatt. Már csak azért is, mert a Balaton déli partján lévő üdülőterületek túlnyomó hányada a tizennégy kempinget és három üdülőtelepet üzemeltető Siotour kezében volt, és mert voltak, akik már azt jövendölték: jön majd egy külföldi befektető, aki felparcellázza a sátortáborokat, és üdülőfalukat épít a kempingek helyére. Habár ez nem történt meg, a Balaton somogyi, veszprémi és zalai turisztikai cégeit új gazdasági szervezetbe tömörítő, és jóval több mint százmilliárdos balatoni fejlesztést végrehajtó SCD-csoport Siófok kérésére megvált a Siotour névtől.
– Az országhatáron túl is jól csengő névvel – az ugyancsak önkormányzati tulajdonban lévő Termofok Kft. közreműködésével – a város új céget alapít. Ez elsőként Siófok Galérius nevű fürdőjét veszi át, és ott egy kétszázmillió forintos bővítésbe fog – mondta el lapunknak az önkormányzat sajtóreferense. Nagy Istvántól megtudtuk: az új cég ügyvezetője a sikeres üzletember hírében álló Perjési Sándor lett. Perjési 1986 és 1996 között a Siotournál az osztrák, a német és a holland vendégek beutaztatásával foglalkozott, majd egy jó nevű dél-tiroli wellnesshotel vezetőjeként tevékenykedett. – Siófok régi-új turisztikai cége a jövőben egyrészt folytatni kívánja a Siotourtól megszokott idegenforgalmi, kereskedelmi szolgáltatást, így az utazás-, a szállás-, a vonat- és a repülőjegy-rendelést, másrészt különös hangsúlyt fektet a családi üdültetésre – fűzte hozzá az önkormányzat sajtóreferense.
A minőségi turizmus kínálatának gazdagítására törekvő siófoki szakemberek már most, az üdülési szezon végén hozzáfognak a visszavásárolt márkanév „fényezéséhez”. Mert, mint mondják, az üdülőváros és egyben a Balaton jó hírét növelő, 1946-ban alapított, és az IBUSZ után a második legnagyobb hazai idegenforgalmi cég kiérdemelte, remélhetően kiérdemli azt.
Darabokra ütött szét egy férfi egy Mikulást Kecskeméten - videó