Nem szédített meg a társulatos szereplésemet követő népszerűség, ugyanaz vagyok, aki voltam. Csupán akkor jövök zavarba, ha valaki Budapesten vagy Kaposváron rám köszön, mert a televízióból ismer, és én nem tudom „ismerősként” viszonozni a dicsérő szavakkal kísért köszönést – mondja Emese, amikor a kaposvári teátrum előtt azt kérdezem tőle: nem zavarja-e A társulat sikerének tulajdonítható ismertség.
Majd arról beszél, habár sohasem kapott énekből különórákat, már óvodásként is szerepelt népdalokkal, és az általános iskolában is felfigyeltek rá.
– Itt, a színházban is szerepeltem népdalokkal, tizennégy-tizenöt évesen pedig az amatőrökből alakult Kaposvári Roxínházban játszhattam el Rékát. Mindig is ez volt a szerepálmom – mondja mosolyogva, és elárulja, hogy a kaposvári városi könyvtárban titokban többször is megnézte a rockopera videofelvételét.
A kaposvári premier izgalmát a darab nyári sikereinek felidézésével igyekszik csillapítani. Elárulja: az előadás szabadtéri szuperprodukciói során – igaz, nem Réka jelmezében, hanem udvarhölgyként – végig szereplője lehetett az István, a királynak.
Szikora János rendező és Rosta Mária producer döntése alapján a darab kőszínházi bemutatóján és a további három előadáson Torma Emese lép színre Rékaként, majd később Herczeg Flórával felváltva játssza a szerepet.
– Sebestyén Márta a példaképem, ő énekelte Rékát a huszonöt évvel ezelőtti előadásokon. Hízelgő, hogy mostanában sokan mondják: hasonlít a hangom az övéhez – jegyzi meg mosolyogva. Majd arra a kérdésre, hogy ki egyengeti énekesi-színészi karrierjét, rögvest Rosta Máriát, A társulat megálmodóját és producerét említi. Egyébként folytatja az énektanulást, és hamarosan megjelenik a CD-je.
– Virágénekeket és balladákat fogok énekelni Szörényi Levente zenei instrukciói szerint. Ő is készségesen segíti a zenei képzésemet – közli büszkén a tehetséges somogyi lány.
Horrorbabákat készít halloweenra egy magyar lány