Négyen szállnak ringbe az erős kezű vezetőként ismert polgármester megüresedett székéért, köztük Tessely Zoltán, a Fidesz helyi választókerületi elnöke, aki tagja a bicskei képviselő-testületnek, illetve a Fejér megyei közgyűlésnek is. A politikus 2006 őszén egyszer már megmérkőzött a polgármesteri székért, akkor alig valamivel maradt el Szántó Jánostól. Mint elmondta, akkor úgy vállalta a jelöltséget, hogy nem volt képviselő, nem vett részt a helyi közéletben, 2006 ősze óta – városatyaként – azonban nagyobb rálátása nyílt a településre és annak helyzetére. – Számos jó dolgot sikerült elérnünk Szántó Jánossal közösen, sokszor az ütköző véleményekből is pozitív eredményeket tudtunk kihozni – emlékezett vissza a közös munkára Tessely Zoltán, aki ugyanakkor megjegyezte, hogy sok mindenben nem értettek egyet az előző polgármester koncepciójával. – Másfél milliárd forint fejlesztési hitelt vettünk fel, és ebből főként útfelújításokra költött a város. Erre szükség volt, de fontosabb lett volna olyan beruházások ösztönzése, amelyek bevételt eredményeznek – mutatott rá a Fidesz– KDNP polgármesterjelöltje.
Tessely Zoltán arra a kérdésre, hogy ha őt választják meg településvezetőnek, milyen program mentén indul el, annyit mondott, mindenről – a problémákról és a tervekről – is meg fogja kérdezni az embereket, szerinte be kell vonni a lakosságot a munkába. Megjegyezte, már a kampány során is igyekeztek a megoldandó feladatokra koncentrálni. – Út menti keresztet állítottunk helyre, játszóteret újítottunk fel, egy megszűnésre ítélt megyei fenntartású középiskola megmentésében sikerült közreműködni, beiskolázási csomagot osztottunk, gyűjtést szerveztünk egy rászoruló család számára – elevenítette fel a kampány eseményeit Tessely Zoltán. A megoldandó problémákról elmondta, összefogást kell teremteni a városban és a képviselő-testületben is, javítani kell a közbiztonság és a köztisztaság helyzetén, meg kell erősíteni a helyi rendőrséget és a polgárőrséget.
Tessely Zoltánon kívül három, papíron független jelölt is indul az időközi polgármester-választáson. Hogy mennyire függetlenek, arra jó példa Fekete Attila, aki az MSZP támogatását is élvezi. Hitet tett mellette egy Szaniszló László nevű férfi is, aki a Független Kisgazdapárt helyi szervezőjének tartja magát. Hegedűs Péter, a szervezet elnöke azonban nyilatkozatban határolódott el Szaniszlótól. Fekete a rendszerváltás előtt a Nógrád megyei Pásztón volt tanácselnök. Ő saját bevallása szerint egy éve él Bicskén, és vallottan az elhunyt polgármester útján menne tovább.
Független, de politikai múltú jelöltként indul Mészáros András, aki korábban már volt SZDSZ-es városatya és szabad demokrata országgyűlésiképviselő-jelölt is. Ő meglepő módon helyi pénz kibocsátásában látja a megoldást. Szerinte ez egy törvényes dolog, a pénzt ott, helyben el lehetne költeni szolgáltatásokra.
A három független induló közül a legérdekesebb Kovács János helyzete, aki az Összefogás Bicskéért Egyesület tagja, amely Tessely Zoltánt támogatja. A bicskei vállalkozó, aki a helyi Ferrotechnika tulajdonosa, a civil szférában szerzett tapasztalatait kamatoztatná, ha elnyerné a város polgármesteri székét. Megválasztása esetén azt ígéri, integratív személyiségként, a szakmaiságra helyezve a hangsúlyt kívánja munkáját végezni.
Érdekesség, hogy a törvények szerint a választáson a helyi menekülttábor lakóinak egy része is részt vehet.
Meghalt Csáji Attila