Közös gyermekei nem voltak a középkorú párnak, a férfi mérnök volt, az orvos végzettségű asszony a nyíregyházi ÁNTSZ-nél dolgozott. A szomszédok elmondták, hogy a férfi gyakran ivott, s a veszekedések alkalmával többször életveszélyesen megfenyegette élettársát.
A későbbi áldozat szemtanúk vallomása szerint január 24-én, a tragédia napján is részeg volt, alig tudott az utcán végigmenni. Nyírbátori otthonukba hazaérve megpróbálta leszúrni a nőt, aki kicsavarta a kezéből a kést, majd tizenegyszer megsebezte. Ezután értesítette a rendőrséget és a mentőket. A férfin már nem tudtak segíteni.
Az asszony és ügyvédje jogos önvédelemre hivatkozott, de a védekezést a bíróság nem fogadta el. Az elutasítást Gunecz Zoltán bíró azzal indokolta, hogy a férfi – akinek a párt ismerő tanúk vallomásai szerint a napi alkoholadagja másfél liter pálinka és több üveg sör volt – orvos szakértői vélemények szerint a tragédia napján annyira berúgott, hogy a nála egyébként sokkal gyöngébb, vékony testalkatú élettársa ki tudta csavarni kezéből a kést, az őt ért szúrások ellen pedig már nem tudott védekezni. A bíróság álláspontja szerint a csekély alkoholos befolyás miatt enyhén beszámíthatatlan állapotban lévő asszony ebben a helyzetben nem volt életveszélyben, támadás helyett el tudott volna menekülni, illetve segítséget tudott volna kérni.
Az ítélet ellen a vádlott és ügyvédje fellebbezett, ezért az nem jogerős.
Öt autó ütközött az újbudai Budaörsi úton