Napokig nem nyilatkoztak a szocialisták arról, támogatják-e Magyar javaslatát, tegnap azonban színt vallottak: az ő támogatásukkal kapott szabad utat az indítvány az oktatási bizottságban, így arról hamarosan a parlament szavaz. A Fidesz, a KDNP és az MDF az indítvány ellen szavazott. A módosító javaslat lényege, hogy az egyetemek kezébe adja az állam által felügyelt felsőoktatási törzsvagyont, amellyel az iskolák gazdasági társaságokként szabadon gazdálkodhatnak.
Magyar Bálint az ülésen kijelentette: a törvénycsomag a felsőoktatási reform befejezésének szükséges lépése. Az egyetemek oktatási és akadémiai kérdésekben teljes autonómiát élveznek, de a vagyongazdálkodás területén egyfajta állami gyámság alatt állnak. A volt oktatási miniszter szerint a törvény garanciális elemeket tartalmaz arra vonatkozóan, hogy a vagyont ne lehessen elherdálni. Magyar kijelentette: a javaslatnak semmi köze a privatizációhoz és a tandíjhoz, ám a környező országok példája azt mutatja, ezeket a lépéseket előbb-utóbb nálunk is meg kell lépni.
Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) elnöke korábban úgy vélekedett, a két javaslat együtt lehetővé teszi a felsőoktatási intézmények privatizációját és a tandíj bevezetését, megengedi, hogy az állami egészségügyi, oktatási és kutatói intézetek vállalkozói közintézményekké alakuljanak, amelyek egyidejűleg megszűnne a dolgozók közalkalmazotti státusa is. Innen már csak egy lépés az egyetemek részvénytársasággá, vagyis magániskolává alakulása. Az indítványokat ellenzi a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája is. Miskolczi Norbert elnök szerint azok legnagyobb veszélye, hogy egy gazdasági ügyekhez nem értő rektor a vagyon megszerzésekor ámokfutásba kezd, és ész nélkül értékesíti vagy használja fel az intézmény utolsó ingatlanjait.
Vitályos Eszter: Péter, hát van neked bőr a képeden, hogy te még a nők elleni erőszakról prédikálsz?