Már tapasztalatai voltak az útépítési üzletben B. Imre nyírségi vállalkozónak, hiszen egykor művezetőként dolgozott a Viadom Zrt.-ben – állította lapunknak maga a vállalkozó. Az egyes körökben csak Bruminak nevezett B. Imrét a hetvenes évektől kezdve több bűncselekményért is elítélték, de az eltelt idő miatt a férfi már mentesült a hátrányos jogkövetkezmények alól. Jelenleg Brumi Veres János pénzügyminiszter adócsalásért elítélt egykori üzlettársának, a börtönbüntetését töltő Kabai Károlynak családi vállalkozását, a Sztráda-ép Kft.-t vezeti, amely szintén útépítéssel foglalkozik. Tiszavasváriban például megbízást nyert el útszegélyek megépítésére.
B. Imre lapunknak elmondta: jó állása volt az M3-as autópálya építésénél. A Viadom Zrt.-től havi fizetés, telefon- és autóhasználat járt neki a munkák irányításáért. A vállalkozó hozzátette azt is, akkoriban „muszáj volt elmennie dolgozni”, hiszen hat gyermeket kell eltartania. Elismerte azonban, hogy korábban jobban és gyorsabban jövedelmező tevékenységgel is foglalkozott, évekkel ezelőtt például a nyírbogáti polgármester feljelentése alapján 18 millió forintos bírságra és egy év felfüggesztett börtönre ítélték cigarettacsempészésért.
Mint ismert, a Bruminak egykor munkát adó Viadom Zrt. attól vált hírhedtté, hogy a Kóka János gazdasági minisztersége idején számos vaskos állami autópálya-építő megbízást elnyerő társaság egyszer csak csődöt jelentett be, miközben öszszesen 36 milliárd forintot nem fizetett ki az alvállalkozóinak.
A Viadom Zrt. útépítő társaság pénzügyi nehézségeiért korábban részben az állami megrendelések kifizetésének késlekedését okolta. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. ugyanakkor szinte azonnal közleményben közölte: nincs lejárt kötelezettsége a Viadommal szemben. Az alvállalkozók többsége szerint azért nem kaptak a mai napig pénzt, mert a Viadom gyorsan kimentette a vagyonát, mielőtt csődöt jelentett volna.
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése