Tiszavasváriban útszegélyeket építhetett alvállalkozóként a Kabai család sztrádaépítésre szakosodott cége – árulta el a társaság egyik vezetője, B. Imre. A cégvezetővel tegnap sikerült beszélnünk telefonon. A vállalkozó elmondta: a Kabai Károly lánya, Beatrix, és veje, Lőrincz László által tavaly létrehozott Sztráda-ép Kft. pályázaton nyerte el a megbízást, mert áron alul tudta elvállalni a munkát, vagyis alacsonyabb áron végezték el a karbantartást a többi jelentkezőnél.
Amikor azt kérdeztük B. Imrétől, honnan tudta, hogy milyen áron vállalta volna el a tiszavasvári szegélyépítést a többi pályázó, azt válaszolta: nem ismerte a többiek ajánlatait, de anyagáron tett ajánlatot a fővállalkozónak, hogy nyerhessen. Arra a felvetésünkre, hogy miért érte meg az építőanyagok áráért elvállalni az építkezést, B. Imre úgy reagált: ez azért volt számára fontos, mert addig sem ült otthon. Kérdésünkre, hogy miért vették fel a cég fő tevékenységi körének az autópálya-építést, azt mondta: sztrádaépítésre nincs esélye a cégnek, csak kisebb munkákra, mert ahhoz legalább tízéves referencia kellene.
Lapunkkal B. Imre közölte azt is, nemcsak Kabai Károllyal van jó kapcsolatban, hanem ismeri Veres János pénzügyminisztert is, akinek az édesapjánál hordta annak idején az almát.
Mint arról beszámoltunk, a Sztráda-ép Kft.-t Kabai Károly vejével együtt vezető B. Imrét bizonyos körökben csak Brumiként ismerik, és több társaságon keresztül is köthető volt a Kabai családhoz. Értesüléseink szerint Brumit, azaz B. Imrét a hetvenes években egy évre ítélték el erőszakos nemi közösülésért, majd a nyolcvanas években is büntetést szabtak ki rá közokirat-hamisítás és lopás miatt. A bűnlajstromában szerepel tartozás fedezetének elvonása, könnyű testi sértés és jövedékkel való visszaélés is. Mint megírtuk, a bűnesetek óta eltelt idő miatt Brumi természetesen már mentesült a büntetett előélettel járó hátrányok alól. Erről a vállalkozó azt közölte, a büntetéseit leülte, ezért már megbűnhődött. A Magyar Nemzetet viszont megfenyegette, hogy feljelentést tesz a személyiségi jogainak megsértéséért, mert szerinte azt a nevet, hogy Brumi, egész Nyírbogáton és környékén, sőt az egész országban ismerik. B. Imre egyébként nemrég éhségsztrájkkal próbált demonstrálni a Parlament előtt Simon Miklós nyírbogáti fideszes polgármester mentelmi jogának felfüggesztéséért. A polgármester ellen B. Imre egy régi önkormányzati megbízás miatt indított hadjáratot. Állítása szerint azzal a feltétellel segített annak idején Nyírbogát vezetőjének országgyűlési választási kampányában, hogy egy 17 millió forintos megbízást kap az önkormányzattól. A választások után azonban mégsem ő kapta meg a munkát, hanem egy másik vállalkozó. Ezután jelentette fel Simon Miklóst gazdasági előny jogosulatlan megszerzése címén az ügyészségen. Az is figyelemre méltó, hogy a rovott múltú vállalkozó már régóta jobbkeze a polgármester politikai riválisának, a szintén börtönbe került Kabai Károly szocialista polgármesterjelöltnek Nyírbogáton. Kézbesítési megbízottként alkalmazták például, amikor Kabaiék ukránoknak adták el a jelenleg Innakoiza Kft. nevet viselő hulladék-nagykereskedésüket. Az általa alapított Nyír-Brum Kft.-ben 2006-ban tevékenykedett Kabai Károly lánya, Beatrix. Kabai feleségével, illetve raktárosával, Tácej Zoltánnal pedig B. Imre kültag volt egy építőanyag-kereskedelemmel foglalkozó társaságban.
Pichler Ferenc, a pénzügyminiszter szóvivője mára ígért választ arra a kérdésünkre, hogy valóban ilyen régi ismerőse-e a Kabai családnál cégvezetővé emelt Bruminak Veres János pénzügyminiszter.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!