Kitörési pontot találhatott a Kabai család a piszkos munkából. Veres János pénzügyminiszter adócsalásért börtönbe zárt egykori üzlettársa és kampánytámogatója, Kabai Károly veje és lánya tavaly tavasszal ugyanis a nyírségi fémhulladék-kereskedelmi céghálózatuk mellett egy autópálya-építő társaságot is létrehoztak hárommillió forintos alaptőkével. A Sztráda-ép Kft. esetleges állami megbízásairól egyelőre nem kaptunk hivatalos információt az autópálya-építéseket koordináló Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-től.
Azt azonban megtudtuk, hogy Lőrinczné Kabai Beatrix és Lőrinc László különös partnert talált a cég vezetéséhez egy nyírbogáti vállalkozó személyében. A Sztráda-ép Kft.-t ugyanis jelenleg Kabai vejével együtt a bizonyos körökben csak Brumiként ismert, büntetett előéletű B. Imre vezeti, aki több társaságon keresztül is köthető a Kabai családhoz. Értesüléseink szerint Brumit, azaz B. Imrét a hetvenes években egy évre ítélték el erőszakos nemi közösülésért, majd a nyolcvanas években is büntetést szabtak ki rá közokirat-hamisítás és lopás miatt. A bűnlajstromában szerepel tartozás fedezetének elvonása, könnyű testi sértés és jövedékkel való visszaélés is. A bűnesetek óta eltelt idő miatt Brumi természetesen már mentesült a büntetett előélettel járó hátrányok alól, az viszont mégis különös lenne, ha egy általa vezetett cég kapna vaskos megbízásokat a közpénzek milliárdjait felhasználó autópálya-beruházások valamelyik fővállalkozójától.
*
B. Imre egyébként nemrég azzal tette magát ismertté ország-világ előtt, hogy éhségsztrájkkal próbált demonstrálni a Parlament előtt Simon Miklós nyírbogáti fideszes polgármester mentelmi jogának felfüggesztéséért. A polgármester ellen B. Imre egy régi önkormányzati megbízás miatt indított látványos hadjáratot. A Kabai Károly családjával egykor több cégben is együtt tevékenykedő Brumi ugyanis 2002-ben részt vett Simon Miklós választási kampányában. Mint később állította, azzal a feltétellel segített annak idején a kampányban, hogy egy 17 millió forintos munkát megkap Nyírbogáton. Nem bízott semmit a véletlenre, ezért az országgyűlési választások két fordulója között Piricse községben élelmiszercsomagokat osztott szét a Fideszre szavazók között azzal a céllal, hogy a második fordulóban is a jobboldali pártra szavazzanak. B. Imrére a bíróság ezért később harmincezer forint bírságot szabott ki. A választások után azonban mégsem ő kapta meg a munkát, hanem egy másik vállalkozó. Ezután jelentette fel Simon Miklóst gazdasági előny jogosulatlan megszerzése címén az ügyészségen.
Mivel a polgármester a vádakra válaszolva a sajtóban azt hangoztatta, hogy B. Imre nem szavahihető ember, hiszen „többszörösen börtönviselt”, a vállalkozó feljelentette becsületsértésért is. Nem elhanyagolható körülmény az sem, hogy B. Imrét, vagyis Brumit éppen abban az időszakban vették be a Sztráda-ép Kft.-be, amikor elkezdte az akcióit Simon Miklós ellen. A rovott múltú vállalkozó ugyanis már régóta jobbkeze a polgármester régi ellenségének és politikai riválisának, a szintén börtönbe került Kabai Károly szocialista polgármesterjelöltnek Nyírbogáton. Kézbesítési megbízottként – vagyis bizalmi állásban – alkalmazták például, amikor Kabaiék ukránoknak adták el a jelenleg Innakoizia Kft. nevet viselő hulladék- nagykereskedésüket. Az általa alapított Nyír-Brum Kft.-ben 2006-ban egy darabig megtalálhatjuk Kabai Károly lányát, Beatrixot. Kabai feleségével, illetve raktárosával pedig B. Imre kültag volt egy építőanyag-kereskedelemmel foglalkozó társaságban is.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját