Bűncselekmény gyanúja a Zrínyin

Bűncselekmény történhetett a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem lakóparképítőknek értékesített Üllői úti campusának bontása közben – gyanítja a rendőrség. Az egyik leomlott épület ugyanis a nyomozók szerint gondatlanság miatt okozta egy járókelő halálát. Az ingatlan nemrég érdekes körülmények között jutott egy izraeli–holland érdekeltségű cégcsoport birtokába.

2009. 01. 12. 9:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Foglalkoztatás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés. Ennek a bűncselekménynek a gyanújával indítottak nyomozást ismeretlen tettes ellen a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) egykori Üllői úti épületeinek bontásakor meghalt férfi ügyében. A Bolyai főiskola felső szintje hatvan méter hosszan omlott az utcára. A teljes felső emelet az útra zúdult, és az épületen dolgozó munkások jelezték a tűzoltóknak, hogy valószínűleg egy ember a romok alatt van. A helyszínre több tűzoltó és mentőautó érkezett, a holttestet keresőkutyák segítségével találták meg. Az egyetem egykori campusának több épületét bontották egyszerre a helyszínen a katasztrófa idején.
A nagy múltú ZMNE Üllői úti ingatlanjaiba izraeli–holland érdekeltségű lakóparképítők tették be a lábukat egy kerületi tranzakció után. A beruházók megjelenéséhez a balliberális vezetésű IX. kerületi önkormányzat hozzájárulása is kellett, amely társulási szerződést kötött a Magyarországon, Romániában és Lengyelországban is lakóingatlan-nagyberuházásokat vég-rehajtó Olimpia Group cégcsoporttal. Az Olimpia Group magyarországi kivitelezője az a Nanette Construction Hungary Kft., amelynek tulajdonosi, vezetői köre izraeli, hollandiai vállalkozókhoz köthető, és számos lakóparkot, apartmanházat épített már Magyarországon. A velük kötött megállapodás értelmében a kerületet tízszázalékos részesedés illeti meg a nyereségből, amely az egyetemi ingatlanok megvásárlása után kerül a konzorcium kasszájába. A ferencvárosi önkormányzat 5,630 milliárd forintért vásárolta meg a nagy értékű ingatlanokat a Honvédelmi Minisztériumtól. Az állami vagyonról szóló 2007-es törvény ugyanis erre adott lehetőséget, és a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács is a két állami szereplő közötti vagyonértékesítésre adott engedélyt 2008. április 16-án. A helyi önkormányzatnak viszont nem volt forrása az objektum megvásárlására. Ezért ingatlanpiaci szakértők közreműködésével juttatta tízszázalékos részesedésért az ingatlanokat a többmilliárdos vételárat kifizető Olimpia Group cégcsoport birtokába.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.