Házon belül egyezkedtek

Nem akart rendőrségi ügyet csinálni több millió forint elsikkasztásából a csepeli alapítványi iskola meggyilkolt MSZP-s igazgatója, és több lehetőséget is felajánlott a pénzeket eltüntető szocialista párttársának, Deme Gábornak az ügy házon belüli rendezésére – derül ki az iskola kuratóriumi elnökének nyilatkozatából.

2009. 01. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Takács József (MSZP), a csepeli alapítványi iskola napokban meggyilkolt igazgatója nem akarta kettétörni szocialista párttársa, Deme Gábor karrierjét, ezért ahelyett, hogy a rendőrséghez fordult volna, inkább „házon belül” rendezte volna az intézményből eltűnt milliók sorsát – derül ki Weszelovszky Károlynak, az alapítványi iskola kuratóriumi elnökének a nyilatkozatából, amelyet tegnap a távirati irodának adott. Kiemelte: nem az volt a céljuk, hogy rendőrségi ügyet csináljanak a történetből. Közlése szerint azért is döbbenetes, hogy Deme a gyanú szerint társtettesként részt vett a kettős gyilkosságban, mert három lehetőséget is felajánlottak neki arra az esetre, ha valóban köze van a mintegy 4-5 millió forint eltüntetéséhez: a bűnösség mértékétől függően visszaminősítették volna tanárnak, közös megegyezéssel távozott, vagy elbocsátották volna. Demét, aki az önkormányzat pénzügyi bizottságának MSZP-s tagja, már a téli szünet alatt felfüggesztették az iskolában betöltött szakmai igazgatói státusából a hiányosságok kivizsgálásáig, vagyis nem igaz, hogy elbocsátották volna – hangoztatta Weszelovszky, hozzátéve: a vezetők azt is elfogadhatónak tartották volna, ha megegyeznek, és Deme visszafizeti a hiányt. Weszelovszky érthetetlennek nevezte a két ember életét kioltó biztonsági őr, Kun Tamás tettét, mivel őt nem gyanúsította senki az eltűnt pénzek miatt, és felfüggesztve sem volt. A kuratóriumi elnök tagadta, hogy Kun a csepeli rendőrkapitányság vagy a Nemzetbiztonsági Hivatal embere lett volna. Azt is visszautasította, hogy az iskola „egy MSZP közeli pénzmosoda” lenne.
Eközben Borka-Szász Tamás, a csepeli önkormányzat pénzügyi bizottságának alelnöke tegnap bejelentette: Deme Gábor nem képviselheti tovább közbeszerzési eljárásokban a bizottságot, megbízatását egyhangú szavazással visszavonták. Ugyanakkor a gyanúsított, akit az MSZP-ből kizártak, továbbra is tagja maradhat a pénzügyi bizottságnak, mert nem lehet visszahívni; tagsága csak akkor szűnne meg, ha lemondana.
A gyilkosság két áldozatát, a 62 évet élt Takács József iskolaigazgatót, és helyettesét, a 32 évet élt Papp Lászlót január 30-án helyezik végső nyugalomra a Csepeli temetőben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.