Idén sem költünk kétszázmillió forintnál többet a hagyományos karácsonyi ételekhez szükséges halféleségek vásárlására. Egyrészt mert továbbra is drágák a nemes halak, másrészt mert sok család inkább tartós iparcikkek vásárlására költi az ünnepre tartalékolt pénzét. Jó hír, hogy az előrejelzések ellenére nem kúszott föl 900 forintra az élő ponty ára: a siófoki halgazdaság boltjában és a legnagyobb hazai áruházlánc kínálatában 799 forint a halászlébe való uszonyos, a kárász 349, az élő amur 599 forintba kerül. A siófokiak élő harcsát 1399 forintért kínálnak, a boglári Halker Kft. boltjaiban a friss, tisztított harcsa kilónként 1700 forintba kerül.
Aki restell karácsonykor főzéssel bajlódni, az Balatonbogláron egy- és kétliteres dobozban vásárolhat literenként 380 forintért ízletes mirelit halászlét vagy nagycsaládnak elegendőt 1100-ért.
A fogassüllő mindenütt drága, a kisebb haltermelők egészben 2500 forintért adják, mirelitáruként Balatonbogláron 1800-ért, a szürkeharcsát filézve 2800 forintért kínálják. Az árusok tapasztalata szerint a kevésbé tehetősek keszegből vagy kárászból készült hallevessel is beérik, legfeljebb családtagonként egy-egy szelet ponttyal „erősítik fel” a halászlét.
Eladó a halászati cég. Értesülésünk szerint a nemzeti vagyonkezelő privatizálja a Balatoni Halászati Zrt.-t. A nagy múltú halgazdaság feladata a jövőben kizárólag a tó ökológiai egyensúlyának a fenntartása lesz. A céghez tartozó somogyi és zalai tógazdaságokat, továbbá a balatonlelle-irmapusztai halfeldolgozó üzemet értékesítik. A halászati zrt.-ből megmaradt üzemrész legfontosabb feladata a nagy testű busák lehalászása lesz, amelyhez állami forrásból speciális eszközök beszerzésére is szükség lesz.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját