Cáfolta a munkaügyi minisztérium által lapunknak elküldött adatokat Farkasházy Tivadar, aki két nap hallgatás után megszólalt a hárommilliós nőnapi emlékcikk ügyében. A balliberális médiaszemélyiség az Indexnek küldött közleményében azt állította: nem egy cikket írtak, hanem két egymás utáni lapszámban összesen ötoldalnyi terjedelemben teljesítették szerződésben vállalt kötelezettségüket, és nem három, „csupán” két és fél millió forintot kaptak a 100. nőnap alkalmából készített összeállításért. Megjegyezte: hirdetési tarifájuk oldalanként 500 ezer forint, és azzal ráadásul munkájuk se lett volna. A Heti Hetesből is ismert Farkasházy elmondta: bemutattak „41 olyan hölgyet, akik a jelenben és az elmúlt századokban sokat tettek a nők egyenjogúságáért, esélyegyenlőségük előremozdításáért”. Az említett nők között volt például Ratkó Anna és Heller Ágnes is.
Farkasházy Tivadar sérelmezi, hogy a Magyar Nemzet, illetve az írásunkat átvevő médiumok az ő személyéhez kötve számoltak be az esetről. Ez azonban szerinte „olyan, mintha minden Népszabadságban megjelent állami hirdetést így kommentálnának: Aczél Endrééket tömi a kormány?” (A példa sántít, hiszen Farkasházy többségi tulajdonosa a Hócipőt kiadó cégnek, míg a Népszabadság nem Aczél Endre, hanem a Ringier és az MSZP által alapított Szabad Sajtó Alapítvány tulajdona.)
Bár Farkasházy közleménye lapunkkal száll vitába, ehhez képest a valódi frontvonal a balliberális médiaszemélyiség és az őt milliókkal kifizető Szociális és Munkaügyi Minisztérium között húzódik, hiszen keddi cikkünkben szóról szóra a tárca által küldött hivatalos adatokat közöltük le, amelyek egyetlen cikkről és hárommillió forintról tettek említést.
A minisztérium többszöri sürgetésünk ellenére sem válaszolt érdemben a megbízással kapcsolatban hétfőn föltett kérdéseinkre. Csupán annyit közöltek: szerintük ezek a kérdések nem közérdekű adat megismerésére irányulnak, ezért nem kötelességük azokra válaszolni, és nem is kommentálják azokat. Így továbbra is megválaszolatlan a legfontosabb kérdés: hogyan kapcsolódik a munkaügyi tárca arculatához egy nőnapi emlékező cikk támogatása? Mint azt megírtuk, Farkasházy jó évet tudhat maga mögött a kormányzati megrendelések szempontjából, hiszen a Hócipő tavaly bruttó négymilliót kapott egy titkosszolgálatokat népszerűsítő cikksorozatért.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat