Gyakorlatilag a csőd szélére sodorhatta volna a privatizáció előtt a Vértesi Erőművet Kapolyi László milliárdos szocialista képviselő cégének áramvásárlásiszerződés-bontása, amely a hírek szerint eredetileg csaknem húszmilliárd forintos követelést zúdított volna az erőmű tulajdonosa, az állami MVM Zrt. nyakába – derül ki abból a közleményből, amelyet a Vértesi Erőmű Zrt. jelentetett meg a honlapján. A megállapodás felbontásával ráadásul az a System Consulting hozta lehetetlen helyzetbe az erőműtársaságot, amely évek óta meg kívánta vásárolni a Vértesi Erőművet a hozzá tartozó szénbányával együtt. A milliárdos országgyűlési képviselő cége ugyanis már rendelkezett egy privatizációs előszerződéssel a Vértesi Erőműre, amikor a kétes áramvásárlási tranzakció zajlott. Nem lehet tehát véletlen, hogy az MVM ezek után Kapolyi cégével felbontotta ezt a megállapodást.
Az ügy előzménye, hogy a Vértesi Erőmű Zrt. előző menedzsmentje 250 megawattnyi áram beszerzéséről írt alá szerződést több áramkereskedő céggel. A társaságoknak 2009-ben kellett volna szállítaniuk az erőműnek, amely Kapolyi érdekében továbbadta volna az áramot. A System Consulting Zrt. azonban – az áramárak jelentős csökkenése miatt – kihátrált az üzletből, így a drágán megrendelt megawattok az erőmű nyakán maradtak. Az ebből fakadó veszteséget pedig a Vértesi Erőmű Zrt. Kapolyi László cégére próbálta áthárítani, azonban kiderült: A System Consultingnak az előző vezetés idejében semmiféle garanciát nem kellett vállalnia arra, hogy az érdekében felvásárolt áramot valóban átveszi a Vértesi Erőmű Zrt.-től.
A Vértesi Erőmű Zrt. felügyelőbizottságánál vizsgálatot rendeltek el, hogy legalább mérsékelni tudják a károkat. Végül nemzetközi jogászok segítségével sikerült lecsökkenteni a szerződésbontásból származó hátrányokat. Információink szerint ma már „csak” kilencmilliárd forint a követelés, de ez tovább csupán akkor mérsékelhető, ha Kapolyi is bekapcsolódik a kárenyhítésbe.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben