origo.hu
Mutatjuk, mit kell tennie annak a szerencsésnek, aki megnyerte a hatos lottó főnyereményét
Harc a Belvárosban. A rendőrség könnygázt vetett be, és több alkalommal is oszlatott a Parlament környékén, miután a Civil Összefogás Fórum rendezvénye véget ért. Míg a tömeg egy része a Sándor-palotához indult, mások a Belvárosban maradtak, ahol többször összecsaptak a rendőrséggel. A Vértanúk terén a rendőrség arra szólította fel az összegyűlt tüntetőket, hogy ne álljanak ellen az igazoltatásoknak – jelentette az MTI tudósítója. Később több könnygázgránátot lőtt ki a rendőrség a Vértanúk tere közelében az egyik utcában, többszöri felszólítás után. A rendőrattak azután kezdődött, hogy a rendőrsorfal előtt megállt egy motoros, és fenyegetően bőgette motorját. Az MTI tudósítása szerint motorosok belehajtottak a rendőrsorfalba, aminek következtében több egyenruhás megsérült. Később ez rémhírnek bizonyult, amit a távirati irodának maga a rendőrség cáfolt.
Mintegy húszezer ember gyűlt össze tegnap a több mint ötven civil szervezetet tömörítő Civil Összefogás Fórum hívására a Parlamentnél, hogy előre hozott választásokat, valamint az Országgyűlés önfeloszlatását követeljék. Mivel a rendőrség vasrácsokkal lezárta szinte a teljes Kossuth teret, ezért a civilek az Alkotmány utcában tüntettek. Pár tucatnyian mégis a kordonon belül akarták hallgatni a szónokokat, és csupán a többszöri rendőri felszólítás és a szervezők kérésére hagyták el a teret. Közülük egyes információk szerint nyolc embert előállított a rendőrség.
A rendezvényen többször felolvasták a civilek petícióját, amelyet április 5-én a Hősök terén tartott első tüntetésen a százezres tömeg közfelkiáltással elfogadott. Eszerint az emberek megvonták a bizalmat a kisebbségi kormánytól, és arra szólították fel a szocialista és szabad demokrata politikusokat, hogy fejezzék be a nép feje fölötti mutyizást, ne ültessenek a nyakukra Bajnai Gordonokat, az Országgyűlés pedig oszlassa fel magát. A petícióban azt kérték Sólyom László köztársasági elnöktől, mielőbb írjon ki előre hozott választásokat. A követeléseket a Gój Motorosok elvitték a közszolgálati televízió és rádió épületéhez, ahol azokat átvették, sőt a köztévében azt ígérték, az esti hírekben beolvassák. A tüntetésen többek között felszólalt Makovecz Imre építész, aki szerint azért kell megállás nélkül tüntetni, hogy egy szuverén, önmagáról gondoskodó, szellemiekben gazdag, erős országot, nemzetet építsünk. A Hajdú-Bét egyik károsultja arról beszélt, hogy bár Bajnaiék hét szűk esztendőt szabadítottak a családjára, de talpra fognak állni, mint ahogy az ország is, és hamarosan „kitelik a szocialisták ideje”. Kondor Katalin volt rádióelnök azt mondta: nem csupán előre hozott választásra, hanem nemzetépítő stratégiára is szükség van. Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke azt követelte, hogy szüntessék be a magyar nép elleni hadüzenet nélküli háborút. Bencze Izabella, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság egykori helyettes vezetője arra hívta fel az egybegyűlteket, hogy küldjenek tömegesen elektronikus leveleket kormánypárti politikusok levélcímére, szembesítve őket tetteikkel. Wittner Mária 1956-os halálra ítélt föltette a kérdést: meddig kell még kordonok mögött élnünk? Kiemelte: ’56-ban azért harcoltak, hogy szabadság legyen és nem azért, hogy most húsz évvel a „gengszterváltás” után jöjjön „a kordon és a Gordon”.
Amikor Bajnai Gordont az Országgyűlésben miniszterelnökké választották, az ekkorra már húszezresre duzzadt tömeg szűnni nem akaró pfujolásba kezdett.
Fricz Tamás politológus, a Civil Összefogás szervezője úgy vélte, a magyar demokrácia legnagyobb szégyene, ami a parlamentben Bajnai megválasztásával történt, és azt üzente Gyurcsány Ferencnek és Bajnai Gordonnak, hogy nem érdemes ebbe a kormányzásba belefogniuk, és a civilek addig folytatják a tüntetést, amíg új választást nem írnak ki. Bár a szervezők nem akarták, hogy a Jobbik elnöke fölszólaljon, Vona Gábor gárdisták gyűrűjében mégis a pódiumra lépett.
Eközben Fricz Tamásék vezetésével több ezer ember a Sándor-palotához vonult, ahol hatalmas rendőri készültség fogadta őket. Bencze Izabella a civilek nevében bemehetett a Sándor-palotába, és a hivatal egyik vezetőjének elmondhatta a civilek követeléseit. Utóbb elmondta, telefonon beszélt Sólyom Lászlóval, aki – Bencze elmondása szerint – továbbra is az előre hozott választásokat tartja a válság legjobb megoldásának. A köztársasági elnök ma reggel fogadja Bajnai Gordon miniszterelnököt.
Mutatjuk, mit kell tennie annak a szerencsésnek, aki megnyerte a hatos lottó főnyereményét
Újabb horror szaporítótelepet számoltak fel az állatvédők
18 év és két gyerek után itt a vége: Újabb sztárpár válik
Társasjáték Magyarországon: durva, mennyibe kerül karácsonykor – de megéri
Harry Styles „hatodik érzéke” már két évvel Liam Payne halála előtt jelezte, hogy volt zenésztársa bajban van
Háború Ukrajnában és Izraelben: Az orosz-ukrán fronton hozott döntések Trump ellen irányulnak + videó
Se ki, se be: lezárták a Déli pályaudvart
Felfigyeltek a görög csapatok a bombaformában játszó magyar csatárra
Ukrajna újabb amerikai rakétákat lőtt ki Oroszország területére
Igazi sztár Kínában ez az orosz pilóta
Hanzel Henrik Vogel Evelinnek: „Hozzád nyúlt a Péter?” „Fizikálisan bántott téged?” + hangfelvétel
Magyar Péter a mesterséges intelligenciától eljutott odáig, hogy bort ivott + videó
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.