A zalaiak nem hagynák veszni kulturális értékeiket, köztük az egyetemes magyar kultúra értékeit, ezért is döntött úgy a megyei közgyűlés, hogy 41,6 millió forintos ráfordítással új állandó tárlat nyíljon az üdülőrégió legnagyobb közgyűjteményében, a keszthelyi Balatoni Múzeumban. Abban a neobarokk stílusú, egykori hercegi telken épült kulturális intézményben, amelyben a Balaton és az ember című állandó kiállítást tizenkét év alatt több százezren láthatták.
Merthogy a Balaton múzeumaként emlegetett keszthelyi intézményben kaphatott a látogató leghitelesebb, legátfogóbb és legszínesebb képet a tó történetéről, állat- és növényvilágáról, természeti és kulturális értékeiről, a balatoni halászatról, hajózásról, az üdülőkörzet szőlő-, bor- és fürdőkultúrájáról.
Az Aranyhíd – Fejezetek a Balaton történetéből elnevezésű, új állandó tárlat az épület emeleti szintjén, 732 négyzetméter kiállítási területen kap helyet. Megőrzi a korábbi tárlat értékeit, de hangsúlyosabb helyet ad a balatoni fürdőkultúra, a hajózás és az idegenforgalom történetének. Újdonsága lesz a tárlatnak a multimédia adta kínálat sokszínűsége, így például a „múzeummozi” vagy a számítógépes infópult.
A Nemzeti Kulturális Alap és más országos pályázatok révén az új állandó tárlat első üteméhez huszonegymillió forint gyűlt öszsze, és ugyanennyit áldoz arra a fenntartó Zala megyei önkormányzat, amelynek vezetői egyébiránt megmagyarázhatatlannak és elfogadhatatlannak tartják, hogy a Regionális operatív program pályázati pénzéből nem sikerült forráshoz jutni a múzeum felújításához, és a kiállítás leglátványosabb eleme, a balatoni halakat bemutató akvárium felépítéséhez. Az Aranyhíd kiállítás első öt terme szeptembertől a nehézségek ellenére is látogatható lesz, a további hatot a jövő évben nyitják meg.
Miközben Keszthely múzeumában kutatók, geológusok, biológusok, történészek és néprajzosok építik fel az új állandó kiállítást, a Zala megyei önkormányzat és Zalaegerszeg vezetői minden lehetséges eszközzel igyekeznek megakadályozni, hogy koldusbotra jusson megyéjükben a kultúra. Feltehetőleg egyedülálló, hogy miközben más megyékben költségvetési gondok miatt először a művelődési otthonokat és könyvtárakat zárják be, Zalaegerszegen új közművelődési intézményt alapítanak. A megyei közgyűlés március 18-án arról döntött, hogy a megyeszékhely Keresztury Dezsőről elnevezett művelődési központjában július 1-jétől nyolc új intézmény, benne nyolc közművelődési, illetve gazdasági és műszaki szakember kezdi meg munkáját.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?