Akármilyen pozícióban is tűnik föl Draskovics Tibor, mindenütt bebizonyítja totális alkalmatlanságát – nyilatkozta lapunknak Répássy Róbert, a Fidesz frakcióigazgatója annak kapcsán, hogy az Európai Bíróság csütörtökön elmarasztalta hazánkat egy adózással kapcsolatos jogharmonizációs mulasztás miatt, mégpedig arra az időszakra vonatkozóan, amikor még Draskovics volt a pénzügyminiszter. Az ítélet kimondta: a közösségi joggal ellentétes volt a magyar áfaszabályozás, amely az adóalanyok számára 2004. május 1-je és 2005. december 31-e között nem tette lehetővé az államháztartási támogatásból finanszírozott beszerzésekre eső áfa levonását. Az azóta a jogalkotásért is felelős igazságügyi és rendészeti miniszterré kinevezett Draskovics Tibornak – jogi végzettsége ellenére – nem szúrt szemet, hogy a hazai szabályozás nem illeszkedik az unióshoz. A határozat nyomán sok károsult adózó utólag kilincselhet a korábban le nem vont áfa visszatérítéséért.
Répássy Róbert szerint az uniós bíróság precedensértékű ítélete csupán csepp a tengerben, hiszen Draskovics már számos botrányával bizonyította hozzá nem értését mindenütt. A politikus emlékeztetett: még Gyurcsány Ferenc is alkalmatlannak tartotta őt pénzügyminiszternek, ezért váltotta le posztjáról 2005-ben. (Debreczeni József Az új miniszterelnök című könyvében Gyurcsány így vallott: „Draskovics iránt tavaszra végképp megrendül a bizalmam. Az ő esetében ekkor már csak azt a pillanatot keresem, amikor kis veszteséggel el tudom engedni. Olyan ember kell, akiben teljesen megbízik a frakció. Tibor nem ilyen, tehát nincs mese, váltanom kell.”)
Kíváncsiak lettünk volna, mit szól az Európai Bíróság ítéletéhez Draskovics Tibor, de ő nem nyilatkozott, és az igazságügyi minisztériumtól átirányítottak minket a Pénzügyminisztériumhoz. Ott Pichler Ferenc szóvivő azt közölte: a kérdéses áfaarányosítási szabályok még az uniós csatlakozás előtt kerültek bele a magyar adótörvénybe, az EU jogrendszere pedig lehetővé tette, hogy a tagállamok fenntartsanak minden olyan korlátozást, amelyet a csatlakozás időpontjában hatályos nemzeti jogszabályaik előírnak – így maradt meg nálunk a korábbi szabályozás.
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban