Gyanúsított lesz Szilvásy György

Gyanúsítotti idézést kézbesítettek Szilvásy György volt titokminiszternek a napokban az UD Zrt. ügyével összefüggésben – értesült lapunk. Úgy tudjuk, a gyanúsítotti kihallgatásra még a héten sor kerülhet a Központi Nyomozó Főügyészségen (KNYF). Szilvásy, aki jelenleg a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. humánpolitikai és koordinációs főigazgatójaként dolgozik, nem kívánt nyilatkozni az ügyben, hiába kerestük őt többször.

2009. 05. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Száraz Gábor, a vagyonkezelő szóvivője pedig azt közölte: ő csak a társaság ügyeiben adhat tájékoztatást, Szilvásy György személyét érintő témában nem. Fazekas Géza, a KNYF szóvivője nem kívánta kommentálni információinkat. Mint fogalmazott: jövőbeni nyomozati cselekményekről nem adhat felvilágosítást.
Szilvásy meggyanúsítása azzal a feljelentéssel állhat összefüggésben, amelyet az UD Zrt. tett még tavaly szeptemberben a cég egyik vezetője és Csányi Sándor OTP-vezér közötti lehallgatott telefonbeszélgetés jogsértő kiszivárogtatása miatt. A beszélgetésben az MDF elnökére, Dávid Ibolyára terhelő adatok esetleges felderítéséről beszélgettek a felek. Azonban a felvétel nem utal semmilyen konkrét bűncselekményre, így azt a hatóságok nem őrizhették volna meg. Ismeretes, a hangfelvételt egyenesen Dávid Ibolyához továbbították, aki azt felhasználva viszszalépésre kényszerítette a párt elnöki posztjára aspiráló riválisát, Almásy Kornélt.
A tavaly ősszel kipattant UD-ügyet Szilvásy György hatalmas belpolitikai botrányként igyekezett tálalni. A Gyurcsány-kormány titokminisztere azt próbálta elhitetni az emberekkel, hogy az UD Zrt. nevű vagyonvédelmi cég valójában egy Fidesz közeli árnyék-titkosszolgálat.
*
A „hálózat” Szilvásy vádjai szerint megtámadta az elektronikus kormányzati gerinchálózathoz tartozó szervezetek informatikai rendszereit, sőt olyan hírek is nyilvánosságra kerültek, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) számítógépeire kémszoftvereket telepítettek.
Ehhez képest kiderült, hogy ezeket az állításokat semmi sem igazolja. Sőt éppen a titkosszolgálat dilettantizmusa lepleződött le, miután az UD vezető informatikusának lehallgatott telefonbeszélgetésében említett Mac (ejtsd: mek, a Macintosh operációs rendszer rövidített megnevezése) szót MeH-nek (a Miniszterelnöki Hivatal rövidítése) értették. Amikor tehát az informatikus arról beszélt, hogy megnéz valamit a Mac könyvtárában, akkor az NBH-nál azt hitték, hogy a MeH informatikai rendszerébe kíván behatolni. Ez a félrehallás volt az alapja a kormányzati gerinchálózat vélt megtámadásának.
Az UD Zrt. elleni hajtóvadászat azzal kezdődött, hogy a cég telephelyén tavaly lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés gyanújával tartott házkutatást a rendőrség Laborc Sándor NBH-főigazgató feljelentése alapján. Azonban hamar kiderült, hogy az a két muzeális Kalasnyikov, amely ott található, hatástalanított, tehát nem minősül lőfegyvernek. Ezután magántitok jogosulatlan megismerése lett a gyanú alapja, de a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) ehhez sem talált bűncselekményre utaló adatokat. Az UD-ügynek azóta sincs gyanúsítottja. A meghurcolt cég szerint a történtek súlyos törvényességi aggályokat is felvetnek az NBH működésével kapcsolatosan, mivel olyan ügyekben alkalmazott megfigyelést és lehallgatást, amelyekben nincs és nem is merült fel bűncselekmény gyanúja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.