Szúnyogirtásra is kevés a pénz

A korábbi hetvenmillióval szemben idén csak ötvenmillió forint jut a balatoni szúnyogirtásra, így csupán két biológiai és négy kémiai beavatkozásra futja a turisztikai ágazat és az üdülőrégió önkormányzatainak közös költségvetéséből. Ma, de legkésőbb a hét második felében megkezdődik a rovarok ritkítása.

2009. 05. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár száraz a tavasz, a szakemberek szerint a szúnyogok már megtalálták helyüket a balatoni bozótosokban és a levelek alján. Emiatt is indokolt volna legalább három biológiai akció, a repülőgépről leszórt, golyócskákba zárt, gyorsan ölő méreg – amely megbénítja a lárvák légzőszervét – ugyanis nemcsak a nyílt vízi szúnyogokat pusztítja el, hanem azokat is, amelyeket levelek védenek.
Ezerhétszáz hektár pocsolyás területre biológiai, ötezer-hétszázra kémiai permet kerül – tudtuk meg Lázár Jánostól, a Balatoni Szövetség titkárától. Elmondta, a közvetlen tóparti településeken kívül három éve a nagy idegenforgalmú Hévíz és Zalakaros is bekapcsolódott a szúnyogirtásba.
Bosszantó viszont, hogy a szűken mért turisztikai támogatásból csak egy keskeny tóparti sávban tudnak védekezni. Így az ott elpusztított szúnyogok helyére a ritkításból kimaradó balatoni háttértelepülésekről idén is zavartalanul érkezik majd az utánpótlás.
– Ha nem lesz eső és szél, akkor szerdán megkezdik az első, biológiai támadást a szúnyoglárvák ellen, de legkésőbb a hét végén, legrosszabb esetben pedig a jövő hét elején felszállnak Siófokról és Keszthelyről a méreggel megpakolt gépek – mondta el lapunknak a Balatoni Szövetség titkára.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.