Tegnap megígérte az OrszágosRendőr-főkapitányság (ORFK) és a Köztársasági Őrezred jogi képviselője, hogy tizenöt napon belül kiadják a Szabadság Körnek azokat a szerződéseket, amelyeket objektumvédelemre kötöttek biztonsági cégekkel. Ha ez megtörténik, a civil szervezet eláll a rendőrség ellen indított polgári pertől – nyilatkozta lapunknak Gulyás Gergely ügyvéd, a Szabadság Kör szóvivője. Rámutatott: mivel az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) – a törvényes határidőt fél évvel túllépve ugyan, de – a tegnapi bírósági tárgyalásig valamennyi közérdekű adatra vonatkozó kérdésükre válaszolt, ezért velük szemben elálltak a pertől.
Érdekes színfoltja volt a tegnapi tárgyalásnak, amikor az IRM jogi képviselője bejelentette: Draskovics Tibor miniszter azt szeretné, hogy rendeződjön végre ez az ügy, mivel szerinte is elfogadhatatlan a rendőrség adatkezelési gyakorlata. A burkolt célzás nyomán jelentette be a két, még perben lévő alperes, az ORFK és az őrezred jogi képviselője, hogy átadják a Szabadság Körnek a kért szerződéseket. Azt is vállalták, hogy a Kossuth tér 2006. őszi körbekordonozásának költségéről tájékoztatják a felperest. Érdekes, hogy korábban az őrezred parancsnoka azt állította, a tér vasrácsokkal történt lezárása nem került pénzbe.
Ismert, a Szabadság Kör tavaly augusztusban tett fel kérdéseket a rendészeti miniszternek a védett személyek és épületek biztosításáról, de arra a jogszabályban előírt határidőig nem kaptak válaszokat. A perindítás nyomán egyre több válasz megérkezett, így például kiderült, hogy a Köztársasági Őrezred 2006 óta évente mintegy négymilliárd forintot költ személyvédelemre.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le