Legkorábban októberben születhet elsőfokú ítélet az úgynevezett tűzijátékperben. A katasztrófába torkollott 2006. augusztus 20-i állami rendezvényt lebonyolító Nexus Kft. és más alperesek is azt kezdeményezték a tegnapi tárgyaláson, hogy a bíróság rendeljen ki szakértőt annak tisztázására,
mennyi időbe telik egy több százezres tömeg feloszlatása. A bíróság egyelőre nem döntött arról, szükséges-e szakértő kirendelése, és a pert október 30-ra elnapolták. Ugyanakkor a felpereseket – vagyis a tűzijáték öt halálos áldozatának hozzátartozóit és több tucat sérültet – képviselő Hantos Ádám ügyvéd szerint a szakértő kirendelése csupán időhúzásra lehet jó, hiszen az egyik alperes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szakértője egy korábbi tárgyaláson már elismerte, fél óra is elegendő lett volna a tömeg hazairányítására. Ezzel éppen az alperesek jogi képviselőinek védekezését cáfolta, akik szerint az oszlatás másfél-két óráig tartott volna. Hantos Ádám rámutatott: az oszlatási időtartamnak azért van jelentősége, mert a meteorológiai szolgálat legmagasabb fokú riasztása már másfél órával a vihar előtt eljutott a katasztrófavédelemhez, csak ott nem olvasták el, így egyértelműen megállapítható az állami szervek felelőssége. Ha az üzenetet időben elolvassák, lett volna idő az emberek hazaküldésére, és elkerülhető lett volna a tragédia – tette hozzá az ügyvéd.
A 2007 februárjában indított kártérítési per alperesei között van a Miniszterelnöki Hivatal (MeH), a tűzijátékot lebonyolító Nexus Kft., annak alvállalkozója, az Absolut Pyro Kft., az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a BRFK. A tragédiáért sem Szilvásy György akkori kancelláriaminiszter, sem Gál J. Zoltán, a MeH volt államtitkára nem vállalta a felelősséget.
Halálos tűz volt Csömenden