Lejárt Kolompár haladéka

Amint hivatalosan is lezárul az uniós választás, folytatódhatnak a Kolompár Orbán elleni büntetőeljárások, akit képviselő-jelöltsége miatti mentelmi joga óvott meg pár hétig a további gyanúsítotti kihallgatásoktól, illetve attól, hogy vádlottként a bíróság elé álljon. Eközben a rendőrség nyomozást indított az MCF Roma Összefogás Párt által leadott hamis ajánlószelvények ügyében.

2009. 06. 19. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Októberben kezdődhet meg a bírósági tárgyalása Kolompár Orbánnak, akit három társával együtt jogosulatlan gazdasági előny megszerzésével vádol az ügyészség. Erről maga az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke számolt be tegnap. A munkahelyteremtésre felvett tízmilliós támogatás jogosulatlan felhasználása miatti büntetőpert eredetileg június 2-ra tűzték ki, de Kolompár az európai parlamenti választáson az MCF Roma Összefogás Párt képviselőjelöltje volt, így mentelmi jog illette meg, és a pert felfüggesztették. Kolompár tegnap úgy fogalmazott: sajnálja, hogy elhalasztották a pert, mert „minél előbb a tárgyalóteremben szeretné tisztázni magát”. Kolompár ellen két másik büntetőeljárás is folyik, amelyek még nyomozati szakban vannak, de azokat képviselőjelöltsége miatt ugyancsak felfüggesztették. Közülük az első egy 140 milliós uniós támogatás jogosulatlan felhasználása miatt indult. Szabó Ferenc Bács-Kiskun megyei helyettes főügyész lapunknak elmondta: amint hivatalosan is lezárul az EP-választás, és megszűnik a Kolompárt – mint képviselőjelöltet – megillető mentelmi jog, folytatódhat az eljárás.
Információink szerint ennek a büntetőügynek már összesen hat gyanúsítottja van. Sőt, hamarosan gyanúsítottként hallgathatják ki Kolompár Orbán egyik rokonát, Kolompár Lászlót, aki szintén szerepelt az MCF választási listáján. (Kolompár László a másodrendű vádlottja a már említett, bírósági szakban lévő büntetőpernek is.)
Ugyancsak folytatódhat a Kolompár Orbán elleni harmadik büntetőeljárás is. Ez az OCÖ 2003 és 2005 közötti gazdálkodásában feltárt mulasztások miatt indult számvitel rendjének megsértése gyanújával. Az OCÖ elnöke mellett két akkori munkatársa is a gyanúsítottak között van.
Az MCF Roma Összefogás Párt a vasárnapi voksoláson 0,46 százalékos eredményt ért el, így a külképviseleteken leadott voksoktól függetlenül már biztos, hogy nem küldhetnek képviselőt Brüsszelbe. Kolompár arra a kérdésre, hogy a
22 400 leadott kopogtatócédula után hogy kaphatott 13 440 szavazatot az MCF, azt felelte: biztosan lehettek olyanok, akik nekik adták a cédulát, de másokra szavaztak. Eközben a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) tegnap nyomozást rendelt el az MCF Roma Összefogás Párt ajánlószelvényei ügyében választás rendje elleni bűncselekmény gyanújával ismeretlen tettes ellen. A BRFK közlése szerint a kérdéses ajánlószelvényeket lefoglalták, és vizsgálatukra szakértőt rendeltek ki. Az MCF ajánlószelvényeinek hamisítása miatt Novák Előd (Jobbik) tett feljelentést még május 14-én, miután több száz hamisított szelvényre bukkant.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.