Palik László álomcsapata a honvédségnél

Hetvenmillió forint állami támogatás juthatott a Budapesti Honvéd Sport Egyesületen (BHSE) keresztül ahhoz a tereprali szakosztályhoz, amelyet egy Palik László által alapított cég készít fel a versenyekre – tudta meg lapunk.

2009. 08. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Honvéd Dream Team terepralicsapatot még tavaly hozták létre, az idén januárban pedig önálló szakosztályként építették be a BHSE sportközösségeibe. Erre a hivatalos közlések szerint azért volt szükség, hogy új egyesület alapítása nélkül is szerepelhessenek a sportversenyeken. A csapat támogatását ezek után úgy oldották meg, hogy a pénzt nem közvetlenül a terepralisok kapták, hanem a BHSE költségvetését emelték meg kilencvenmillió forintról 160 millióra. Míg a honvéd sportegyesület tizenegy eddig is működő szakosztályának az elmúlt években kevesebb mint százmillió jutott a Honvédelmi Minisztérium (HM) költségvetéséből, addig a Palik által edzett Honvéd Dream Teamre mindössze húszmillióval költenek kevesebbet.
*
A szaktárca büdzséjéből a többi nagy múltú és sikeres sportág képviselőire, például a vízilabdázókra vagy a kajak-kenusokra összességében kevesebb pénz jutott. A BHSE a terepralisok felkészítési és egyéb feladataira a Hernádon székelő Honvéd Dream Team Kft.-vel köt az idén megállapodásokat, a hetvenmilliós minisztériumi támogatás egy része így a társasághoz vándorol. Ezt a céget tavaly novemberben Palik László és Pócsik László alapította, de 2009 februárjától már mások irányítják. A társaság jelenlegi vezetőit nem sikerült elérni. Palikot tegnap szintén hiába kerestük telefonon. Pócsik László sem volt hajlandó pénzügyekről beszélni, mint közölte, ő jelenleg a tereprali-szakosztály sportszakmai igazgatója, az állami források felhasználásáról kérdezzük a BHSE ügyvezetőjét vagy a minisztériumot.
A HM elismerte, hogy 2009-ben valóban 160 millió forinttal támogatja a Budapest Honvéd Sport Egyesületet. A támogatási összeg egyes szakosztályok közötti megoszlására vonatkozóan elhárították a kérdéseinket, mondván, a tárca ebben nem illetékes tájékoztatást adni.
Molnár Imre, a BHSE ügyvezető elnöke elmondta: az egyesület költségvetési támogatásának hetvenmilliós megemelése a tereprali-szakosztály működését szolgálja. A BHSE csak a hátteret adja a sportversenyeken való részvételhez. A HM nem felejtette el megjegyezni: az egyes szakosztályok működéséről azok elnökei hivatottak felvilágosítást adni. A BHSE tereprali-szakosztályának elnöke Lázár János, az Országgyűlés honvédelmi bizottságának fideszes elnöke. Lázár lapunknak elmondta: a honvédelmi bizottság mindenkori elnöke egyben a BHSE tereprali- szakosztályának a tiszteletbeli elnöke is. Ez azonban csak egy cím, ebben a minőségében nem irányítja a szakosztály mindennapi munkáját, és nem is láthatja át annak minden tevékenységét.
A Honvéd Dream Team tereprali-szakosztályt a hivatalos közlések szerint azért hozták létre, hogy „…a Magyar Honvédség hivatásos katonái közül kiválasztott személyek meghatározott koncepció szerint készülhessenek fel és versenyezhessenek. A remények szerint a csapat létrehozása segíti a szakirányú toborzást, és később olyan magasan képzett pilóták kerülnek viszsza az alakulatukhoz, akik képesek tudásukat az új gépkocsivezetők kiképzésénél továbbadni.” A terepralizás szerepéről a katonai képzésben azonban senki nem készített érdemi tanulmányt. Arról pedig még katonai körökben is találgatások vannak, hogy mi köze lehet a szakosztály megalakításának a katonák toborzásához. Az új szakosztálynak információink szerint még saját tereprali-autója sincs, a jelenleg használt Nissant – Palik László régi járművét – kölcsönzik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.