A Honvéd Dream Team terepralicsapatot még tavaly hozták létre, az idén januárban pedig önálló szakosztályként építették be a BHSE sportközösségeibe. Erre a hivatalos közlések szerint azért volt szükség, hogy új egyesület alapítása nélkül is szerepelhessenek a sportversenyeken. A csapat támogatását ezek után úgy oldották meg, hogy a pénzt nem közvetlenül a terepralisok kapták, hanem a BHSE költségvetését emelték meg kilencvenmillió forintról 160 millióra. Míg a honvéd sportegyesület tizenegy eddig is működő szakosztályának az elmúlt években kevesebb mint százmillió jutott a Honvédelmi Minisztérium (HM) költségvetéséből, addig a Palik által edzett Honvéd Dream Teamre mindössze húszmillióval költenek kevesebbet.
*
A szaktárca büdzséjéből a többi nagy múltú és sikeres sportág képviselőire, például a vízilabdázókra vagy a kajak-kenusokra összességében kevesebb pénz jutott. A BHSE a terepralisok felkészítési és egyéb feladataira a Hernádon székelő Honvéd Dream Team Kft.-vel köt az idén megállapodásokat, a hetvenmilliós minisztériumi támogatás egy része így a társasághoz vándorol. Ezt a céget tavaly novemberben Palik László és Pócsik László alapította, de 2009 februárjától már mások irányítják. A társaság jelenlegi vezetőit nem sikerült elérni. Palikot tegnap szintén hiába kerestük telefonon. Pócsik László sem volt hajlandó pénzügyekről beszélni, mint közölte, ő jelenleg a tereprali-szakosztály sportszakmai igazgatója, az állami források felhasználásáról kérdezzük a BHSE ügyvezetőjét vagy a minisztériumot.
A HM elismerte, hogy 2009-ben valóban 160 millió forinttal támogatja a Budapest Honvéd Sport Egyesületet. A támogatási összeg egyes szakosztályok közötti megoszlására vonatkozóan elhárították a kérdéseinket, mondván, a tárca ebben nem illetékes tájékoztatást adni.
Molnár Imre, a BHSE ügyvezető elnöke elmondta: az egyesület költségvetési támogatásának hetvenmilliós megemelése a tereprali-szakosztály működését szolgálja. A BHSE csak a hátteret adja a sportversenyeken való részvételhez. A HM nem felejtette el megjegyezni: az egyes szakosztályok működéséről azok elnökei hivatottak felvilágosítást adni. A BHSE tereprali-szakosztályának elnöke Lázár János, az Országgyűlés honvédelmi bizottságának fideszes elnöke. Lázár lapunknak elmondta: a honvédelmi bizottság mindenkori elnöke egyben a BHSE tereprali- szakosztályának a tiszteletbeli elnöke is. Ez azonban csak egy cím, ebben a minőségében nem irányítja a szakosztály mindennapi munkáját, és nem is láthatja át annak minden tevékenységét.
A Honvéd Dream Team tereprali-szakosztályt a hivatalos közlések szerint azért hozták létre, hogy „…a Magyar Honvédség hivatásos katonái közül kiválasztott személyek meghatározott koncepció szerint készülhessenek fel és versenyezhessenek. A remények szerint a csapat létrehozása segíti a szakirányú toborzást, és később olyan magasan képzett pilóták kerülnek viszsza az alakulatukhoz, akik képesek tudásukat az új gépkocsivezetők kiképzésénél továbbadni.” A terepralizás szerepéről a katonai képzésben azonban senki nem készített érdemi tanulmányt. Arról pedig még katonai körökben is találgatások vannak, hogy mi köze lehet a szakosztály megalakításának a katonák toborzásához. Az új szakosztálynak információink szerint még saját tereprali-autója sincs, a jelenleg használt Nissant – Palik László régi járművét – kölcsönzik.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!