Vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezne a Fidesz Szekeres Imre honvédelmi miniszter vagyongyarapodása tárgyában. Erről Balsai István, a parlament mentelmi bizottságának fideszes alelnöke beszélt lapunknak. A képviselő közölte: felmerül majd a kérdés a legnagyobb ellenzéki párt szeptemberi frakcióülésén, és az ott született döntés alapján feltehetőleg indítványt fognak tenni az eljárásra az Országgyűlés elnökénél.
Mint arról beszámoltunk, az MSZP elnökhelyettese egy közel száz négyzetméteres luxusnyaralót építtetett a tihanyi Dióshegy tetején, azt azonban nem árulta el lapunknak, mennyibe került az ingatlan, és milyen jövedelem volt a telekvásárlás és az építkezés forrása. Szekeres csak annyit közölt, a villát a saját és felesége adózott jövedelméből építtették, az APEH-tól pedig vagyongyarapodási vizsgálatot kért, és a hatóság nem talált kivetnivalót. A tárcavezető vagyonnyilatkozatában viszont nem szerepel tartozás, Szekeres miniszteri fizetése pedig 1,293 millió forint havonta. Ebből a jövedelemből azonban nem könnyű összespórolni egy ilyen értékes ingatlan árát, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a Szekeres családnak egy pesthidegkúti, 777 négyzetméteres telken lévő, 185 négyzetméteres, úszómedencés villát is fenn kell tartania.
A Balatonra néző hétvégi házban fele részben tulajdonos Szekeres felesége is, de Vásárhelyi Katalin vagyonnyilatkozata nem nyilvános, és erről a minisztert is hiába kérdeztük. Vagyonnyilatkozati eljárás esetén azonban a parlament szakbizottságának képviselői betekinthetnek a miniszterrel egy háztartásban élő családtagok által benyújtott dokumentumokba is. Ezt az eljárást viszont a kezdeményezők előterjesztése alapján Géczi József Alajosnak, a mentelmi bizottság elnökének kellene kezdeményeznie. Az MSZP-s politikus lapunknak elmondta: a döntése előtt mindig az érintett képviselőnek kell nyilatkoznia arról, hogy minden rendben van-e a vagyonnyilatkozatával. Ha ez a bizottsági elnök szerint nem kielégítő, a vagyonnyilatkozati eljárás során a képviselők zárt ülésen tekinthetnek be az iratokba.
Ismert, évekkel ezelőtt Géczi József Alajos döntött a Szekeres elődje, Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter több mint 90 millió forintos házvásárlása után kezdeményezett vagyonnyilatkozati eljárásról. Az MSZP-s mentelmi bizottsági elnök elfogadta Juhász magyarázatát, és nem indított vizsgálatot. Az ellenzék szerint felérne a csodával, ha Géczi eljárást indítana Szekeres nyaralójával kapcsolatban, de ha ez mégis bekövetkezik, az sem mindegy, hogyan állnának a mentelmi bizottság tagjai az ügyhöz. A testületnek négy kormánypárti és hat ellenzéki tagja van, de nehéz megítélni, ki, hogyan szavaz. Az ellenzéki tagok közül az SZDSZ-es Bőhm András lapunknak úgy nyilatkozott: az indoklástól függ, hogy támogatná-e az eljárást. Dávid Ibolyát (MDF) nem sikerült elérnünk, pedig az ő állásfoglalása sem egyértelmű a szocialistákat érintő ügyekkel kapcsolatban.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!