Új útra lépett a Nemzetközi Ökölvívó-szövetség (AIBA), s vele együtt a sportág a múlt hét végén befejeződött milánói világbajnokságon, s ez az út az első jelek szerint jó irányba vezet. A háromszor háromperces mérkőzésidő visszahozása, a kiemelés, illetve a nyílt pontozás bevezetése beválni látszik. Utóbbihoz kapcsolódik az AIBA tajvani elnöke, Vu Csen-kuo kijelentése, aki milánói sajtótájékoztatóján az amatőr boksz legfontosabb feladatának nevezte a bíráskodás további „tisztázását”. A vb-n is előfordultak furcsa eredmények, de a szokásosnál jóval kevesebb nyilvánvalóan elcsalt meccs akadt.
A további újítások jegyében a szövetség a profithoz és a profikhoz való közeledés jegyében 2010 őszétől indítaná be sorozatát, a World Series of Boxingot (WSB), ahová évi félmillió dollár befizetésével franchise rendszerben jelentkezhetnek városok (elsőként Moszkva írta alá a szerződést a vb alatt). A szabályok részben a hivatásosokét idéznék, a küzdelem például fejvédő és mez nélkül menne, viszont így a sportolók nem veszítenék el olimpiai részvételi lehetőségüket, és komoly pénzeket is kereshetnének. Ahogy az AIBA európai konföderációja, az EUBC alelnöke, Csötönyi Sándor elmondta, a sportág modernizációjának szándéka üdvözlendő, de fontos, hogy megmaradjon a szakmai kontroll, s erre nem feltétlenül lát garanciákat, sokkal inkább arra, hogy Vu elnök kezében koncentrálódik a hatalom és a pénz.
Mindenesetre a WSB még a jövő zenéje, a rekordmezőnyt (144 országból 553 induló) hozott milánói vb viszont a múlté. Világversenyen most debütált a magyar ökölvívó-válogatott szövetségi kapitányaként Kovács László. Az általa megfogalmazott célkitűzést – egy érem és egy negyeddöntő – ugyan nem hozta a csapat, de a szakember mégis inkább elégedett, mintsem elégedetlen: „Kutya kemény vb volt, a mezőny nemcsak létszámában, de erejében is megváltozott. A mieink helytálltak, kiderült, hogy az állóképességükkel, technikai képzettségükkel nincs gond, leginkább a taktikai hiányosságokat kell pótolni. Néhányszor a pontozással, vagy éppen a sorsolással nem volt szerencsénk, ezért maradt egyedül Káté Gyuszi, akinek minden egyes meccsén meg kellett harcolnia a győzelemért. Szerintem jó úton járunk, a jövőben még több kemény edzőküzdelmet, esetleg külföldi edzőtábort kell vállalni, hogy jövőre a moszkvai Eb-n jól szerepeljünk.” A milánói vb döntői előtt a női ökölvívás olimpiai felvétele alkalmából bemutatómérkőzéseket rendeztek többek között a magyar Ducza Anita részvételével, ennek kapcsán Kovács László megjegyezte: „A következőkben a lányainkat is új pályára kell állítani, náluk még viszonylag egyszerűbb kinevelni egy olimpiai érmest, mert nem annyira népes és erős a mezőny.”

Tulipánillat és panoráma – élménybeszámoló a Kevélyhegyi mezőről