Négy rab szerint a fiú gyilkolt

A rendkívül körültekintő és alapos bírói eljárásnak köszönhetően egyre biztosabb, hogy Schönstein Sándor nem ölte meg édesanyját, Balla Irmát – jelentette ki Magyar György védőügyvéd a gyilkossági ügy tegnapi tárgyalási napja után. A bíró a tárgyaláson ismertetett egy levelet, amelyben Schönstein Sándor egyik cellatársa a vádlott bűnösségéről írt.

2009. 12. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bíróság által folytatott bizonyítási eljárás alapján egyre világosabb, hogy Schönstein Sándor nem követhette el a gyilkosságot, mert annak idején nem tartózkodott a tett helyszínén. Ezt bizonyítja, hogy tanúvallomások szerint a bűntett feltételezett időpontjában, jóval Schönstein hazaérkezése előtt, idegenek jártak Balla Irma ingatlanján. Továbbá az a tény, hogy a rendőrök nem tudták megmondani, hogyan került ki az áldozat lakásából a képviselőnő mobiltelefonja – hangoztatta Magyar György, aki szerint a nyomozás közben elkövetett eljárási hibák miatt vádolhatták meg a gyilkosság elkövetésével az áldozat fiát.
A Hajdú-Bihar Megyei Bíróságon Nagy Antal büntetőtanácsa tegnap az ügyben eljáró rendőrök meghallgatásával folytatta a Balla-ügy tárgyalását. Tömöri Imre, az ügy előadója úgy nyilatkozott: a nyomozásnál nem tudták kideríteni, hogy került az áldozat lakásától több kilométerre a képviselőnő mobiltelefonja, illetve ki kezdeményezett arról hívást a gyilkosság időpontja körüli időben. Ezt a telefon cellainformációi bizonyítják.
Kormos János, a nyomozás idején a megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályát vezető alezredes, és Tömöri Imre elmondták: Halmosi Zsolt akkori főkapitány kérésére 2007 nyarán beszéltek egy Németországban dolgozó magánnyomozóval, aki, bár megígérte, végül nem szolgált érdemi információval arról, ki és hogyan követhette el a gyilkosságot. Schönstein Sándor és Schönstein Vanda, az áldozat gyermekei lapunknak úgy nyilatkoztak: ők maguk kérték fel a magánnyomozót, hogy segítsen megtalálni a tettest. A Schönstein testvérek a magánnyomozó tevékenységéről úgy nyilatkoztak: a helyszínen talált egy polcsérülést, ami szerintük Schönstein Sándor ártatlansága melletti bizonyíték, ám a rendőrök ezt nem vették figyelembe. A tárgyalásra megidézték a Balla Irma kertszomszédságában lakó házaspárt is, akik úgy vallottak, hogy április 6-án fél tízkor, abban az időben, amikor a gyilkosságot elkövették, fény gyulladt Balla Irma udvarán, és csörömpölést lehetett hallani. A rendőrségi vallomásokban erről nem történik említés, és a rendőrök egyike sem emlékezett arra, hogy a házaspár valamelyik tagja erről beszélt volna a kihallgatáson.
Nagy Antal bíró a tárgyaláson ismertette, hogy négy, jelenleg börtönben ülő tanú levélben kereste meg őt, és arról nyilatkoztak, tudják, ki követte el a gyilkosságot. Egyikük azt írta, Schönstein Sándor cellatársa volt előzetes letartóztatása alatt, és a vádlott részleteket árult el neki akkor Balla Irma megöléséről.
Magyar György a tárgyalás végén kezdeményezte D. Lajos meghallgatását. A 2007 áprilisában a képviselőnő házának szomszédságában dolgozó kőművessegéd ugyanis néhány hónapja terhelő vallomást tett saját magára a Balla-ügyben, majd a vallomását visszavonta. Az indítványról pénteken dönt a bíróság. A tárgyalás holnap szakértők meghallgatásával és helyszíni bizonyítási eljárással folytatódik.
Balla Irmát 2007 húsvétján verték agyon brutális kegyetlenséggel saját lakásában. A tett elkövetésével fiát vádolták meg, aki május óta szabadlábon védekezik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.