A bíróság által folytatott bizonyítási eljárás alapján egyre világosabb, hogy Schönstein Sándor nem követhette el a gyilkosságot, mert annak idején nem tartózkodott a tett helyszínén. Ezt bizonyítja, hogy tanúvallomások szerint a bűntett feltételezett időpontjában, jóval Schönstein hazaérkezése előtt, idegenek jártak Balla Irma ingatlanján. Továbbá az a tény, hogy a rendőrök nem tudták megmondani, hogyan került ki az áldozat lakásából a képviselőnő mobiltelefonja – hangoztatta Magyar György, aki szerint a nyomozás közben elkövetett eljárási hibák miatt vádolhatták meg a gyilkosság elkövetésével az áldozat fiát.
A Hajdú-Bihar Megyei Bíróságon Nagy Antal büntetőtanácsa tegnap az ügyben eljáró rendőrök meghallgatásával folytatta a Balla-ügy tárgyalását. Tömöri Imre, az ügy előadója úgy nyilatkozott: a nyomozásnál nem tudták kideríteni, hogy került az áldozat lakásától több kilométerre a képviselőnő mobiltelefonja, illetve ki kezdeményezett arról hívást a gyilkosság időpontja körüli időben. Ezt a telefon cellainformációi bizonyítják.
Kormos János, a nyomozás idején a megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályát vezető alezredes, és Tömöri Imre elmondták: Halmosi Zsolt akkori főkapitány kérésére 2007 nyarán beszéltek egy Németországban dolgozó magánnyomozóval, aki, bár megígérte, végül nem szolgált érdemi információval arról, ki és hogyan követhette el a gyilkosságot. Schönstein Sándor és Schönstein Vanda, az áldozat gyermekei lapunknak úgy nyilatkoztak: ők maguk kérték fel a magánnyomozót, hogy segítsen megtalálni a tettest. A Schönstein testvérek a magánnyomozó tevékenységéről úgy nyilatkoztak: a helyszínen talált egy polcsérülést, ami szerintük Schönstein Sándor ártatlansága melletti bizonyíték, ám a rendőrök ezt nem vették figyelembe. A tárgyalásra megidézték a Balla Irma kertszomszédságában lakó házaspárt is, akik úgy vallottak, hogy április 6-án fél tízkor, abban az időben, amikor a gyilkosságot elkövették, fény gyulladt Balla Irma udvarán, és csörömpölést lehetett hallani. A rendőrségi vallomásokban erről nem történik említés, és a rendőrök egyike sem emlékezett arra, hogy a házaspár valamelyik tagja erről beszélt volna a kihallgatáson.
Nagy Antal bíró a tárgyaláson ismertette, hogy négy, jelenleg börtönben ülő tanú levélben kereste meg őt, és arról nyilatkoztak, tudják, ki követte el a gyilkosságot. Egyikük azt írta, Schönstein Sándor cellatársa volt előzetes letartóztatása alatt, és a vádlott részleteket árult el neki akkor Balla Irma megöléséről.
Magyar György a tárgyalás végén kezdeményezte D. Lajos meghallgatását. A 2007 áprilisában a képviselőnő házának szomszédságában dolgozó kőművessegéd ugyanis néhány hónapja terhelő vallomást tett saját magára a Balla-ügyben, majd a vallomását visszavonta. Az indítványról pénteken dönt a bíróság. A tárgyalás holnap szakértők meghallgatásával és helyszíni bizonyítási eljárással folytatódik.
Balla Irmát 2007 húsvétján verték agyon brutális kegyetlenséggel saját lakásában. A tett elkövetésével fiát vádolták meg, aki május óta szabadlábon védekezik.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban