Megalakulása óta (1945) igen aktív életet él a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (MEASZ). A szervezet vezetője, Hanti Vilmos baloldali politikus roppant igyekvő ember, csapata az utóbbi három évben tizenhárommillió forint közpénzt kalapozott össze a Miniszterelnöki Hivatalnál különféle mozgalmi tevékenységekre.
Az egyik MEASZ-produkció a 2001-ben megalapított Radnóti Miklós Antirasszista Díj. Ezt olyan közéleti személyiségek kaphatják meg „akik állásfoglalásaikkal, személyes példamutatásaikkal hitet tettek az antirasszizmus mellett”. A díjat odaítélő bizottság szerint 2002-ben a börtönviselt Kunos Péter csaló bankár volt a legantirasszistább, 2004-ben pedig az a Gergényi Péter budapesti főrendőr, aki két évvel ezután agyba-főbe verette az ’56-os forradalomra emlékezőket. Újságírókat is kitüntetnek, többek között vállon veregették Dési Jánost, Mester Ákost és Juszt Lászlót.
Hanti ellenálló keseregni is szokott, a közelmúltban azon bánkódott, miért tűntek el a kilencvenes évek elején azok az antifasiszta szobrok, emlékművek, amelyeket a Rákosi-, illetve a Kádár-rendszer állíttatott a nagy elődök tiszteletére.
Némi ellentmondás is megfigyelhető Hanti Vilmos munkásságában: pár esztendeje védelmébe vette Pásztor Tibort – párttársát –, aki ledíszzsidózta a fideszes Deutsch Tamást. Igaz, Hanti politikus fontos tisztsége mellett az MSZP emberjogi és gyermektagozatának is az elnöke. Kicsit gyermeteg, de elsősorban ellenálló.
A kormány megvédi a nyugdíjasok juttatásait