Még tart a mentőknél az a belső vizsgálat, amelynek célja tisztázni, hogy a pénteken este 65 éves korában elhunyt Varga Zoltánhoz valóban az indokoltnál később érkezett-e a mentő. Ismert, a Ferencváros egykori válogatott labdarúgója és edzője a Danubia-pályán, egy öregfiúk-mérkőzésen öszszeesett. A mentő megérkeztéig sporttársai elsősegélyben részesítették, de életét nem sikerült megmenteni. A meccs résztvevői közül többen is azt állítják, a szakszerű segítségre 23-25 percet vártak, ráadásul a mentő előbb egy több kilométerrel távolabbi helyszínre ment.
Somfai Zoltán, az olimpiai bajnok és Európa-bajnoki bronzérmes focista sporttársa lapunknak elmondta: a második félidő kezdetekor Varga Zoltán a kispadon maradt, néhány perccel később kapkodni kezdte a levegőt, összeesett, arca elszürkült, egyikük azonnal masszírozni kezdte a szívét. Rónai Árpád, libanoni magyar nagykövet, régi sporttársuk riasztotta a mentőket. Elmondta, Vargának korábban volt már infarktusa, és most is ez lehet a baj, majd megadta a címet: Zugló, a Kövér Lajos utcai sportpálya. Néhány perccel később kiderítette a házszámot, újra telefonált. A sportolók közül valaki a Róna utcára szaladt, Somfai és Rónai az Egressy úton strázsált. Több perc elteltével, a negyedik telefonhíváskor derült ki, hogy a rohamkocsi már megérkezett, de nem oda, ahová várták, hanem a Csömöri és a Vezér út sarkánál lévő sportpályához. Kiabálás következett, hogy rossz pályához ment az autó, keresse meg az Egressy utat, onnan irányítják. Jó néhány perc múlva villogóval, szirénával megérkezett a mentő. A szakemberek folytatták a szívmasszázst, fél órán át küzdöttek még Varga Zoltán életéért, de hiába. Somfai hozzáfűzte: a telefon adatai szerint 23-25 perc telt el az első riasztás és a mentő megérkezése között, s később nem használtak defibrillátort.
A felvetett kérdésekre Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs és PR-igazgatója lapunknak elmondta: még elemzik az időadatokat, útvonalat. A rohammentőben volt defibrillátor, de ebben az esetben nem kellett alkalmazni. Győrfi tájékoztatása szerint hirtelen szívmegálláskor 4-5 percen belül el kell kezdeni a szakszerű újraélesztést. A mentők átlagosan 10-15 perc alatt érnek a helyszínre, a beteg élete ilyenkor a laikus elsősegélynyújtók beavatkozásának minőségén múlik. A szolgálatnál még tart a vizsgálat, de az már kiderült, hogy ez esetben is tíz percnél több idő telt el a mentő megérkeztéig.
Tisztelői és barátai csendes gyertyagyújtással emlékeztek tegnap este Varga Zoltánra az Albert Stadionban.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben