Lapunk összeállításából kiderül: a pénztárak fontos vezetői között számos ismert vagy kevésbé ismert balliberális személyiség található, akik gyaníthatóan politikai érdekeik miatt próbálnak gáncsot vetni az Orbán-kormány intézkedéseinek, és nem csupán a lakossági befizetésekből felhalmozott hatalmas, 2800 milliárdos pénztári vagyon elvesztésétől tartanak.
A magánnyugdíjpénztárak vezetői között akad olyan, aki a rendszerváltás előtt még egészségügyi államtitkárként tolta az egypárti diktatúra szekerét. Egy másik vezető hosszú évekig MSZP-s országgyűlési képviselő volt, egy társa pedig Horn Gyula munkásságát méltató alapítványt gründolt Gyurcsány Ferenccel és más szocialista politikusokkal együtt. Ugyancsak az MSZP farvizén evez az Aranykor Nyugdíjpénztár igazgatósági elnöke, Vértes András, aki 2009-ben lehetséges jelöltként szerepet vállalt a szocialisták tragikomédiába fulladt miniszterelnök-keresési bohózatában. Két másik nyugdíjpénztár vezetője – szakszervezeti minőségében – korábban együttműködési megállapodást kötött az MSZP éppen aktuális miniszterelnök-jelöltjével. Felbukkan a névsorban Keller László egykori közpénzügyi államtitkár „jobbkeze” és az ugyancsak szocialista Horváth Csaba korábbi főtanácsadója is.
A kormány hamarosan dönt arról, hogy miként lehet átlépni a magánnyugdíjpénztárból az állami rendszerbe – jelentette be tegnap Szijjártó Péter. Mindenkinek jóváírják majd, amit a magánpénztárakba befizetett, és az állami nyugdíjalapnál is várhatóan bevezetik majd az egyéni számlás rendszert.
Részletek a 4. és a 11. oldalon
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?