Rooseveltről, az Egyesült Államok egykori elnökéről 1945-ben elnevezett tér átkeresztelését Széchenyi Istvánra a fideszes többség mellett a Jobbik és az LMP képviselői is támogatták, az MSZP nem vett részt a szavazásban. Tarlós István (Fidesz–KDNP) főpolgármester ismertette, hogy a kezdeményezés Pálinkás Józseftől, az MTA elnökétől indult. Rogán Antal Belváros-Lipótváros fideszes polgármestere közölte: a későbbiekben javasolni fogják, hogy Roosevelt nevét a jelenlegi Szabadság tér egy része viselje. A főpolgármester jelezte, a hónap végén többtucatnyi utcanév-változtatási javaslatcsomagot nyújtanak be. Horváth Csaba (MSZP) azt állította, a névváltoztatás pótcselekvés. Kifejtette, a fél éve megválasztott új városvezetés javaslatait színvonaltalannak ítéli.
Tarlós István viszont bejelentette: megelégelte az MSZP mindenbe belekötő, cirkuszoló politkáját, ezért elkészíttetti a várost 16 évig irányító MSZP tevékenységét tételesen bemutató fehér könyvet.
A korábbi Demszky-féle városvezetés és az őket támogató balliberálisok hagyatékaként szinte minden eddig vállalt önkormányzati feladatot át kell gondolni, többek között az oktatás és a szociális ellátás területén. A főváros hozzákezdhet a korábban Podmaniczky-programnak nevezett, de abból szinte semmit meg nem valósított városfejlesztési stratégia átalakításához. Egyhangúlag fogadta el a közgyűlés: az év végéig dolgozzák ki egy új tarifarendszer koncepciójának az előkészítését. A BKV elavult, papíralapú jegyeit évtizedes ígéretek után a legkorszerűbb elektronikusra váltanák. A képviselők módosították a közraktárak CET néven elhíresült, tavaly óta csúszó PPP-s fejlesztésének szerződését, tudomásul vették, hogy a városháza lehívta a csaknem egymilliárdos bankgaranciát, és elutasítja a beruházó követeléseit. Elfogadták a Tarlós István és a Sziget Fesztivál fő szervezője, Gerendai Károly közötti megállapodást is. Az eddigi ingyenes közterület-használattal szemben 50 milliós bevételhez jut a főváros, s a fesztivál további 100 millióval kompenzálja a város terheit.
Bár Szentes Tamás főpolgármester-helyettes visszavonta az egészségügy átalakítását célzó javaslatát, és ennek okáról senki nem nyilatkozott, úgy tudjuk, a kormány hamarosan dönt a fővárosi kórházak átvételéről.
Zászlóhordozók. Hiányosnak találta az MSZP-frakció a közgyűlési ülésterem három magyar zászlóból álló kínálatát. Tegnap visszacsempészték a román nemzeti színekre hasonlító piros, sárga, kék városi lobogót és az EU-zászlót. Tarlós jelezte, rendészekkel viteti ki a dekorációt, de ez nem történt meg. A szocialisták a szünetben önként távolították el a zászlókat.

Ferenc pápa: A magyar nyelvet csak a Mennyországban beszélik, mert örökké tart megtanulni