A házi vitrinekből és sublótokból a nagy nyilvánosság elé kerülnek a holmik, amelyek már a sporttörténet darabjai: ezúttal a vívó Dömölky Lídia vagy a vízilabdázó Sudár Attila olimpiai aranyérme, a birkózó – sokszoros világelső – Varga János cipője, Taróczy Balázs teniszütője vagy az ugyancsak olimpiai győztes vívó Nagy Tímea sisakja, plasztronja, vezetéke.
A fényképek sokaságából néhány szabadság-hegyi kép villan elő a magyar ökölvívás fénykorából, amikor még Papp Laci és Adler Zsigmond irányította a csapatot. Abban az időben csak a szabadság-hegyi edzőtáborban volt látható egy-egy nagy csata, történetesen Muhammad Ali és Frazier profi összecsapása, magyar idő szerint éjjel két órakor. Amikor a két ökölvívó megjelent a ringben, Adler megjegyezte: „Ali fog nyerni.” „Honnan tudja?” – kérdezte Orbán Sanyika. „Látom” – volt a felelet. És Ali nyert. Ilyen volt a szakember szeme. Az emlékezet minden látogatóból mást és mást hoz felszínre.
Az egyik sarokban a golfjáték magyar nagyjai láthatók, élükön az építészmérnök Lauber Dezsővel, az örökös magyar bajnokkal. A második világháború előtt mozgalmas golfélet zajlott a Széchenyi-hegyen, és egy alkalommal ellátogatott fővárosunkba az akkori idők sztárja, az amerikai Bobby Jones is. Egy másik képen a golfjáték szünetében Lauber Dezső társaságában a neves agysebész, a Karinthy Frigyest is operáló Herbert Olivecrona ül elegáns öltözékben. A régi golfütők mellett egy 1920-as, egyszerű fűnyíró gép látható. Erről jut eszünkbe: 1955. augusztus 22-én a futball-Aranycsapat mesterének, Sebes Gusztávnak a következő levelet küldte Németh Imre, a londoni olimpia kalapácsvető-bajnoka, aki abban az időben a Népstadiont igazgatta. „Kedves Guszti bácsi. Legutolsó »fűnyíró« beszélgetésünk alkalmával megígérted, hogy ha a labdarúgócsapattal Svájcba mentek, »úgy irányítjátok«, hogy a csapat a szokásos ajándékoktól eltérően ne órát, hanem egyéb ajándékokat – motoros fűnyíró gépet kapjon.” A magyar válogatott 5:4-re győzött, de arról nem szól a fáma, a csapat motoros fűnyíró géppel vagy anélkül tért haza.
A tárlaton egy 1920-as oldalkocsis motorkerékpár is látható, gyártója Méray-Horváth Loránd volt, korának egyik legjobb konstruktőre. Nem véletlen, hogy abban az időben motor- és autóversenyeket is rendeztek a budapesti utcákon. Az egyik fényképen a háttérben a Kékgolyó utca és az Istenhegyi út sarka látható, miközben az előtérben egy autó száguld. Az autó- és motorversenyek hőse sokáig Delmár Walter volt, aki külföldön is sorra nyerte a viadalokat. A kerületben található a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kara is, ezért nem véletlen, hogy Takács Ferenc professzor gyűjteményéből gyönyörű kollekciót láthatnak az érdeklődők. A kiállítás ékessége egy díszkalapács, amellyel Ferenc József császár és király a hajdani Erzsébet-kórház (a későbbi Sportkórház) zárókövét beütötte.
Lemondott az óbudai baloldali korrupciós botrány egyik főszereplője