Az önkormányzat, a pedagógusszakma, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Kőr Dáma Egyesület képviselői által életre hívott, Kósa Lajos polgármester elnökletével működő tanács nem kevesebbet céloz meg, mint hogy a gazdaság és a társadalom igényeit összehangolva megtalálja és a megfelelő intézményekben kinevelje a jövő innovatív polgárait a szakmunkás szinttől a magasan kvalifikált, nemzetközileg is jegyzett tudósig, nem feledkezve meg közben a sportban tehetséges gyermekekről sem. A városhoz kötődő, gonddal felnevelt tehetségek ugyanis a prognózisok szerint várhatóan egyetemistaként, munkavállalóként is Debrecenben maradnak, és megfelelően képzett bázisai lesznek a közeljövő helyi gazdaságának és társadalmának.
A tanács létrehozása nem a kezdeti lépés, ugyanis tehetségkutató program a terület európai vezető tudásának, Mönck professzornak, illetve Csermely Péter professzornak a bábáskodása mellett már évek óta működik Debrecenben. Az önkormányzati fenntartású iskolák tízévesei közül évfolyamonként kikerülő „kétszázakat” szellemi és mentális képességeik feltérképezésére egyaránt alkalmas tesztek alapján válogatják be a fejlesztőprogramokba. A most középiskolás tehetségekkel is kiemelten foglalkoznak: ebben a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma az irányító. A diákok számos más terület mellett az agykutatásban és a fizikai modellkísérletben is részt vesznek.
A komplex tehetséggondozó programot Kósa Lajos polgármester hirdette meg a cívisvárosban. A városvezetés ugyanis felismerte, a jövő érdekében fel kell karolni a tehetségeket, akár a csekély eredményt produkáló felzárkóztató oktatóprogramok rovására is.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját