A beszámoló szerint a referendum kimenetele egyáltalán nem könnyítette meg az amúgy is nyomás alatt álló balliberális kormány helyzetét, ellenkezőleg: Gyurcsány csattanós pofont kapott a választóktól. A lap utalt arra is, hogy a referendumon a magyarországi viszonyokhoz mérten rekordszámú szavazó vett részt. Ennek ellenére Gyurcsány nem lát okot arra, hogy lemondjon, hiába követeli azt teli torokból az ellenzék.
A lap megemlítette, hogy Orbán pártja a díjakról rendezett referendumot valójában a Gyurcsányról és kormányáról szóló népszavazásként akarja beállítani. Fáradhatatlanul ismétli, hogy a miniszterelnök hazudott az embereknek a 2006-os választások előtt, és ezért kormányzása „illegitim”.
Nehéz idők várnak most a kormányra – idézte végezetül a Die Presse szakértők véleményét. Az ellenzék széles tábora teljességgel megerősítve érzi magát. Tartani lehet attól, hogy március 15-én, a nemzeti ünnepen újabb zavargások lesznek. Elsősorban a jobboldali radikális csoportok mozgolódnak.
SME: idő kérdése, mikor távozik Gyurcsány
A magyarországi népszavazás két kérdést vet fel: az egyik Gyurcsány Ferenc további sorsa, a másik, hogy a modern demokráciában milyen feltételek mellett lehetséges végrehajtani a szükséges, ám fájdalmas reformokat – írta kedden a Pozsonyban megjelenő SME.
A liberális szlovák polgári napilap szerint most már csak idő kérdése, mikor veszíti el kormányfői és pártelnöki funkcióját a kormányzó szocialisták főnöke, aki főleg a saját politikai ügyességének, saját pártja (Gyurcsány helyébe más embert kereső) ügyetlenségének, nem utolsósorban az ellenzéki vezér, Orbán Viktor nyomásának következtében tudott másfél évig megmaradni a tisztségében.
(MR)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.