Az országos pártértekezleten a szocialisták prominensei konzultálnak majd a népszavazás nyomán kialakult helyzetről is. Addig pedig részben a Magyar Szocialista Párt történetében először kiírt országos véleménynyilvánító pártszavazás köti le a nagyobbik kormánypárt tagságának figyelmét. E voksolás során március 15–25-e között a gyurcsányi „új politika” alapvetéseiről szondázzák az MSZP-tagság véleményét. A Magyar Nemzetnek nyilatkozó képviselők egyértelműen bírálólag szóltak a kormányfőről – nem így az aktív társadalmi párbeszédet régóta sürgető Kiss Péter kancelláriaminiszterről és a konszenzusos politikát gyakorta megjelenítő Szili Katalinról, akik forrásaink szerint a legesélyesebbek arra, hogy átvegyék Gyurcsány két posztjának valamelyikét.
A pártértekezleten azonban nem történhet meg a tisztújítás, a megjelentek mindössze javasolhatják egy rendkívüli kongresszus összehívását, amely már jogosult tisztújításra, választásra, alapszabály-módosításra és a koalíciós kérdésekben való döntésre is. A lapunknak nyilatkozó egyik hangadó szocialista politikus szerint erre, illetve a kormányfői és a pártelnöki tisztség szétválasztására a népszavazási eredmények nyomán napról napra nagyobb igény mutatkozik. Egy másik befolyásos szocialista szerint azonban valószínűbb, hogy a szűk egy év múlva tartandó „rendes” tisztújító kongresszuson dönthetnek csak Gyurcsány személyéről, vagyis arról, hogy vele vagy nélküle futnak neki az EP-választásoknak.
AZ MSZP-vezér pozíciói mindazonáltal azért is gyengülnek, véli egyik forrásunk, mert Gyurcsány az MSZP-frakció többségi véleménye ellenére sem volt hajlandó eddig leváltani Horn Gábor koalíciós együttműködésért felelős SZDSZ-es államtitkárt, aki keresetlen szavakkal illette vasárnap éjjel az MSZP elnökét. Gyurcsány hezitálását nyilván nagyban befolyásolja, hogy kormányfőként az SZDSZ támogatása nélkül nem maradhat hatalmon. Egy informátorunk úgy fogalmazott: az MSZP soraiban mind többen vesztik el a türelmüket a „Kóka–Horn-párt” ténykedése láttán.
Hogy az MSZP-ben egyre többeknek van elege az SZDSZ manővereiből és stílusából, azt mutatja a párt Baja Ferenc és Szili Katalin fémjelezte Szocialista Platformjának állásfoglalása, amely szerint „az SZDSZ államtitkárának a Magyar Köztársaság miniszterelnökére tett megjegyzését visszautasítjuk és úgy gondoljuk, hogy kormányzati tisztségviselő ilyen kijelentést kétszer engedhet meg magának: először és utoljára”.
Zsebők Csaba

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.