Varga: Akarja-e kezelni a kormány a kialakult helyzetet? + Képek

Kikerül a felsőoktatási törvényből a képzési hozzájárulásról szóló rész, így az egyetemeken és főiskolákon szeptembertől nem kell tandíjat fizetni – jelentette be Hiller István az Országgyűlésben kedden. A Fidesz világos és egyértelmű megoldást javasol a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlése miatt kieső bevételek pótlására, a kérdés csak az, hogy a kormány akarja-e kezelni a referendum után kialakult helyzetet – mondta Varga Mihály.

MNO
2008. 03. 11. 13:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiller István a népszavazáson hozott döntések végrehajtásáról szóló törvényjavaslatok összevont általános és részletes vitájának expozéjában elmondta: azok a mesterképzésben részt vevő hallgatók, akik eddig fizették a képzési hozzájárulást, a törvény hatályba lépését követő harminc napon belül vissza fogják kapni az összeget, és a jövőben a mesterképzésben sem kell a hozzájárulást fizetni. Hiller István ugyanakkor leszögezte: nem akar és nem tud a felsőoktatás minőségéből engedni.
Részletek

Varga Mihály kedden az Országgyűlésben elmondta: a Fidesz a 2008-as költségvetésben 15,8 milliárd forintos átcsoportosítást javasol, elsősorban olyan kiadásokból, amelyeket a párt már tavaly is indokolatlannak tartott, míg 2009-től a játékadóból befolyó mintegy 41 milliárd forintot fordítanák oktatási és egészségügyi fejlesztésekre. A Fidesz alelnöke kérdésesnek nevezte, hogy a kormány meg akarja-e oldani a népszavazás után kialakult helyzetet, „amelyet saját maga idézett elő”.
Részletek



Mikola: A nép nem mondott kevesebbet, mint azt, hogy állj meg, ne tovább

Lendvai Ildikó szerint a kormánynak az a dolga, hogy végrehajtsa a szavazók többségének akaratát, a párt nemcsak tudomásul veszi a népszavazás eredményét, hanem érti is az emberek szavát. Elmondta: a kormány továbbra is járulékalapú egészségügyben gondolkodik, és azokból a járulékokból kell gazdálkodni, amelyek befolytak. Mikola István megjegyezte: izgatottság és feszültség volt Lendvai Ildikó szavaiban, „mintha nem tudná feldolgozni a népszavazás eredményét”. „A nép nem mondott kevesebbet, mint azt, hogy állj meg, ne tovább!” – fogalmazott az ellenzéki képviselő. Szerinte a kormány tovább akarja folytatni azt az „ámokfutást”, amit elkezdett.
Részletek



Gusztos: Nem szabad bagatellizálni a népszavazás eredményét

Gusztos Péter napirend előtti felszólalásában elmondta: két komoly hibát követhetnek el a kormánypártok a népszavazás után: az egyik, ha az eredményt bagatellizálni próbálják, a másik pedig, ha megpróbálják akár csak szavakkal elfedni, hogy „ez bizony egy komoly vereség”. Kiemelte: a népszavazás során feltett kérdések esélytelenek voltak a kormánypártok szempontjából. Azonban az is súlyos hiba lenne, ha a kormány lebénulna és beletörődne abba, hogy a ciklus hátralévő részében semmi érdemlegeset nem tud csinálni, mert az ellenzék egy következő népszavazással fenyeget – jelentette ki.
Részletek

Horváth: A népszavazás nagyon nehéz helyzetet teremtett az egészségügyben

Szakmai párbeszédet kezdeményez az egészségügyi miniszter a népszavazás eredménye következtében kialakult károk enyhítésére. Horváth Ágnes erről kedden beszélt az Országgyűlésben. A népszavazás nagyon nehéz helyzetet teremtett az egészségügyben, amiért nem a szavazók, hanem a voksolást kezdeményező pártok kétszeresen is felelősek – jelentette ki expozéjában Horváth Ágnes. Hozzátette: a Fidesz és a KDNP olyan referendumot kezdeményezett, amelyet „csak megnyerni lehet, másrészt nem mondták meg, milyen módon pótolnák az egészségügyből kieső bevételt”. Horváth Ágnes cserbenhagyásos gázolásnak nevezte, hogy a Fidesznek nincs javaslata a kialakult problémák megoldására.
Részletek



Fidesz: a kormány kötelessége pótolni a kiesett bevételeket

Az ellenzék szerint a kormánynak kötelessége pótolni idén a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj megszűnésével kieső bevételeket, a kormánypártok ugyanakkor úgy látják, mivel a népszavazáson nem költségvetési tételekről döntöttek a választók, a megszűnő díjak hiányát nem lehet a büdzséből mások rovására elvenni. Erről a referendumon hozott döntések végrehajtásáról szóló törvényjavaslatok vitájában esett szó kedden az Országgyűlésben.
Részletek

Fotók: Éberling András

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.