„Demokráciában ilyen botrány még nem történt, mint amilyen a pénztártörvény kapcsán” – kommentálta a még hatályos törvény előéletét Mikola István, a bizottság fideszes alelnöke. A politikus úgy vélte, a kormánynak önkritikát kell gyakorolnia, és le kell vonnia a konzekvenciákat, valamint gesztusokat kell tennie az ellenzék felé annak elismerésére, hogy „rossz irányba indultak el” – utalt az egészségbiztosítás részben magántőke általi finanszírozására a politikus. Szóvá tette, hogy a kormányoldal – beleértve az SZDSZ-t is – hisztériakeltéssel vádolta az ellenzéket, amikor arra hívták fel a figyelmet, hogy a magántőke bevonása a biztosítási rendszerbe nem jó megoldás.
Schvarcz Tibor, a bizottság szocialista elnöke, reflektálva Mikola István szavaira, úgy vélte, nem lehet gesztusokat kérni a Parlament előtti tüntetések és a szocialista képviselők házára dobott Molotov-koktélok után. Pesti Imre (Fidesz) visszautasította Schvarcz Tibor megjegyzését, mint mondta, „KGB-s módszerre utal” az, hogy az atrocitások értelmi szerzőinek az ellenzéket próbálják beállítani, és – mint mondta – ha Schvarcz Tibor B középről és Molotov-koktélról beszél, a kormánypártok körül kellene alaposabban körülnézni.
„Ismert politikai események és körülmények kapcsán, a befektetői érdeklődés hiányában esélytelenné vált a törvényben megszabott rendben a kisebbségi részvényértékesítés, ezért új törvényre van szükség” – fogalmazott Kökény Mihály, aki kiemelte, ez nem jelenti azt, hogy „minden marad a régiben”.
Nagy Kálmán (KDNP) tragikusnak nevezte az egészségügy elmúlt másfél évét, és arra kérte a kormányt, hogy „most már ne csináljon semmit, ne kezdjen új koncepcióba, hanem kezdjen el rendet tenni”.
Horváth Zsolt, a Fidesz képviselője azt mondta: „másfél éven át szórakoztak az emberekkel egészségbiztosítási reform címszóval, amely károkat nem lehet forintban kifejezni, csak életévekben”. Meg kell nevezni a felelősöket, „itt az ideje a felelősségre vonásnak” – tette hozzá.
Béki Gabriella (SZDSZ) helyét a bizottságban Bőhm András liberális politikus vette át, aki azonban nem volt jelen az ülésen.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.