„A strasbourgi jelentést íróasztalok mellett készítették”

Ezt a jelentést olyanok írták íróasztal mellett Magyarországtól sok száz kilométerre, akiknek havi jövedelme körülbelül annyi, amelynek az ezredrészét sem látja egy magyarországi cigánytelep – közölte a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) szóvivője annak kapcsán, hogy a strasbourgi székhelyű Európa Tanács (ET) fajgyűlölet- és intoleranciaellenes bizottsága (ECRI) kedden tette közzé azt a jelentését, amely szerint Magyarországon lehetetlenné teszi a rasszista megnyilvánulásokkal szemben a hatékony jogszabályok életbe léptetését az, hogy milyen magas a véleményszabadság alkotmányos védelmének a foka. A Fidesz a jelentés kapcsán azt közölte: a jelenlegi helyzetben az a legfontosabb, hogy a védelem joga minden magyar állampolgár számára biztosítva legyen.

MNO
2009. 02. 24. 18:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Demokráciában mindenkinek joga van megszólalni, ám ha olyan megnyilvánulásokat hallunk, aminek lényege a bűnbakképzés, akkor látható, hogy fontos lenne a gyűlöletbeszéd elleni törvény – közölte Teleki László szocialista politikus, romaügyekért felelős miniszteri biztos kedden az MTI érdeklődésére.


„Olyanoktól szerzik információikat az ilyen jelentések készítői, akik a magyar társadalmat is folyamatosan félretájékoztatják ezekben az ügyekben” – fogalmazott Halász Zsuzsa, majd azt is közölte: például Mohácsi Viktóriára, valamint más „megélhetési antirasszistákra” gondol.

A pártot annak kapcsán kereste meg az MTI, hogy a strasbourgi székhelyű Európa Tanács (ET) fajgyűlölet- és intoleranciaellenes bizottsága (ECRI) kedden tette közzé azt a jelentését, amely szerint Magyarországon lehetetlenné teszi a rasszista megnyilvánulásokkal szemben a hatékony jogszabályok életbe léptetését az, hogy milyen magas a véleményszabadság alkotmányos védelmének a foka.

A KDNP azt javasolja az Európa Tanács bizottságának, hogy inkább olyanoktól kérjenek információt, akik tényleg tesznek a cigányság felemelkedéséért – jegyezte meg a szóvivő, majd hozzátette: ilyen például Hoffer József atya, aki odaköltözött a cigányok közé, és Tápiószecsőn a Szeretet Iskolát működtette cigány származású gyerekek számára.

A jelentés azon részével kapcsolatban, ahol azt írják, „legalább egy olyan faji indíttatású erőszakos cselekmény történt, amelyet esetlegesen hozzá lehet kapcsolni ennek a csoportnak a rasszista megnyilvánulásaihoz”, Halász úgy vélekedett: az egész jelentésnek a komolyságát vonja kétségbe ez a kitétel. „Mi ez a feltételes mód? Melyik konkrétan az az erőszakos cselekmény, amit hozzá lehet kapcsolni ennek a csoportnak a megnyilvánulásaihoz?” – tette fel a kérdést.

A jelenlegi helyzetben az a legfontosabb, hogy a védelem joga minden magyar állampolgár számára biztosítva legyen – mondta Havasi Bertalan, a Fidesz sajtófőnöke a jelentésére reagálva kedden az MTI-nek. A minden magyar állampolgárnak kijáró védelmet a legjobban a Fidesz által benyújtott „három csapás törvény” szolgálja – tette hozzá.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.